Nie bez powodu orzeszki para są polecane zwłaszcza mężczyznom, gdyż są jedyną w swoim rodzaju skarbnica selenu. Jednak to nie jedyne cenne składniki, które kryją w sobie to smaczne orzechy, które kupimy w każdym sklepie spożywczym.

Cenne właściwości orzechów brazylijskich

orzechy brazylijskie cenaZdrowa i zbilansowana dieta, zakłada spożywanie naturalnych i surowych warzyw, owoców, chudego mięsa, ryb, produktów zbożowych oraz cennych olejów. Jako przekąski w ciągu dnia najlepsze są orzechy, które co prawda są kaloryczne, ale posiadają niesamowicie dużo wiramin i minerałów. Wystarczy ich spożywać garść dziennie, aby cieszyć się cennymi właściwościami. Za jedne z najlepszych uznawane są orzechy brazylijskie cena ich nie jest raczej niska, ale wynika to że sposobu ich pozyskiwania i też konieczności sprowadzania ich z dalekiego kraju jakim jest Brazylia. Są one nazywane orzeszkami paka, które rosną w puszczy Amazońskiej. Te wielkości półtora – dwóch centymetrów orzechy są bogate w wapń, magnez, selen i potas. Ponadto zawierają mnóstwo witamy E oraz cennych kwasów wielonasyceniowych Omega, które są niezbędne dla naszego organizmu. Ich kaloryczność głównie wynika z wysokiej zawartości tłuszczy i wynosi nawet ponad sześćset kalorii w stu gramach. Ze względu na wysoką zawartość witamin i minerałów, wystarczy ich spożywać kilka sztuk dziennie. Nawet już trzy sztuki dziennie zaspokajają zapotrzebowanie na selen, dlatego warto je włączyć do codziennej diety. W sprzedaży znajdziemy je w torebkach po 100 gramów.

Już od dawna wiadomo, że orzechy są bardzo zdrowe i świetnie się sprawdzają jako dodatek do przeróżnych dań. Tak naprawdę każdy powinien je spożywać, pod warunkiem, że nie posiada nie na alergii. W przypadku dzieci, trzeba je podawać stopniowo, obserwując reakcję.