W każdym gospodarstwie rolnym sierpień to czas intensywnej pracy. Do codziennych obowiązków, takich jak oporządzanie bydła i trzody chlewnej musimy doliczyć godziny spędzone w polu, na żniwach. Wszystkie nasze maszyny pracują na pełnych obrotach.

Tysiące litrów oleju napędowego

olej napędowy cena hurtowaOznacza to że, w gospodarstwie rolnym wzrasta zapotrzebowanie na paliwo. W moim przypadku jest to olej napędowy, którego potrafię zużyć kilka tysięcy litrów w czasie samego sierpnia. Moje maszyny rolnicze pracują od samego rana do późnych godzin wieczornych, najpierw po to,  żeby zebrać wszystkie plony, a następnie zaczyna się powolne przygotowywanie gleby na jesień i zimę. W okresie żniw nie mam czasu na to, żeby co chwilę jeździć na stację paliw, żeby zatankować moje maszyny. Dlatego przed sezonem kupuję w większych ilościach olej napędowy cena hurtowa jest niższa przeważnie o 20, do nawet 50 groszy za litr, od ceny na stacji. Przy zakupie większej ilości oleju napędowego otrzymuję wyższe rabaty, dlatego zazwyczaj dokonuję zakupu wraz z moim sąsiadem, który również posiada maszyny zasilane olejem napędowym. Większość dostawców, z którymi się spotkałem dowozi paliwo do klienta, nawet, jeśli podam dwie lokalizacje w jednym zamówieniu. Zdarza się jednak też tak, że sam muszę zorganizować dowóz oleju napędowego, jednak gdy różnica w cenie jest tak duża, nie mam z tym najmniejszego problemu. Niektórzy mogą myśleć, że olej napędowy sprzedawany w hurcie jest gorszej jakości. Mogę poświadczyć, że jest to dokładnie ten sam olej, który jest sprzedawany na stacjach.

W razie wątpliwości, sprzedawca może przedstawić odpowiednie certyfikaty poświadczające o właściwym składzie mieszanki paliwowej. Na certyfikacie znajduje się także informacja o jego pochodzeniu. Paliwo o większej ilości siarki jest stosownie oznakowane.