Kilka miesięcy temu czekała mnie wymiana sprzętu biurowego w siedzibie mojej firmy. Wiedziałem, że muszę zainwestować w dobre komputery, a także zapewnić odpowiednie wsparcie informatyczne. Przede wszystkim pracują tam starsze panie, które nie zawsze poradzą sobie z problemami sprzętowymi, jakie mogą wystąpić w czasie pracy.

Funkcje opieki informatycznej z Warszawy

opieka informatyczna warszawaBardzo zależało mi na tym, by mieć dostęp do specjalistów w czasie trwania pracy ludzi z biura. Wiedziałem, iż nie zawsze wymagane jest osobiste stawienie się w siedzibie firmy. Dlatego byłem przekonany, że idealnie sprawdzi się opieka informatyczna Warszawa to miasto, gdzie wiele firm gwarantuje takie usługi. W moim przypadku chodziło o to, że firma miała wymienić sprzęt komputerowy, a później być dostępna w razie jakiś pytań, czy problemów. Wybrałem dwie opcje. Pierwszą jest wsparcie telefoniczne, które idealnie się sprawdziło. Możliwość zadzwonienia i opowiedzenia o problemie sprawnie go rozwiązuje. Jest to bardzo przydatna kwestia, bo często krótkie objaśnienie wystarczy, by na stałe rozwiązać nawet skomplikowane kwestie. Druga opcji opieki polega na przyjeździe do firmy. Jest to o tyle dobre, że obejmuje odzyskiwanie danych. W obecnych czasach, bardzo często można wejść w podejrzanego maila, który usunie dane z systemu.

Na szczęście, specjaliści potrafią w krótkim czasie odzyskać dane, co zdarza się dosyć często. Niestety, liczne wirusy mogące zaatakować komputer znajdują się w całej przestrzeni Internetu. Czy warto skorzystać z takiej formy opieki? Przede wszystkim jest to opłacalna opcja dla przedsiębiorców, bo za niewielką cenę ma się wsparcie w czasie godzin pracy. Najczęściej spotyka się opłaty abonamentowe, gdzie płaci się za każdy miesiąc, a ilość interwencji informatycznych jest nieograniczona.