Wybór między kupnem a leasingiem samochodu jest często niezwykle trudny. Z jednej strony kupowanie wiąże się z wyższymi miesięcznymi kosztami, ale w końcu jesteśmy właścicielem aktywa – swojego pojazdu. Z drugiej strony leasing ma niższe miesięczne płatności i pozwala prowadzić pojazd, który może być droższy w momencie gdy chcemy sobie pozwolić na zakup, ale wkraczamy przy tym w cykl, w którym przez dłuższy okres płacimy za pojazd.

Wielkopolska – czy warto wybrać leasing samochodu?

leasing samochodowy w WielkopolscePonieważ więcej osób wybiera leasing zamiast pożyczki niż jeszcze kilka lat temu, boom na leasingu nie skończy się w najbliższym czasie. Z pozoru leasing może być bardziej atrakcyjny niż kupno. Płatności miesięczne są znacznie niższe, ponieważ nie spłacamy żadnego kapitału. Zamiast tego po prostu pożyczamy i spłacamy różnicę między wartością samochodu, gdy jest nowy, a wartością rezydualną samochodu — jego oczekiwaną wartością po zakończeniu leasingu — plus opłaty finansowe. Jeśli interesuje nas leasing samochodów Wielkopolska to region,w  którym znajdziemy wiele firm leasingowych. Wymieniają one kolejne zalety tej formy finansowania. Jedną z nich jest pewność, że zawsze jeździmy nowszym modelem pojazdu, który zwykle jest objęty gwarancją producenta nowego samochodu. Zdarza się, że leasing może nawet obejmować bezpłatne wymiany oleju i inne zaplanowane czynności konserwacyjne. Możemy jeździć droższym, lepiej wyposażonym pojazdem, niż moglibyśmy sobie na to pozwolić bez finansowania. Nasz pojazd będzie wyposażony w najnowsze funkcje bezpieczeństwa aktywnego. Nie musimy także się martwić o wahania wartości samochodu ani męczyć się ze sprzedażą, gdy nadejdzie czas, aby przejść dalej.

Przy leasingu właściciele firm mogą uzyskać znaczne korzyści podatkowe. Ostatecznie, przy zakończeniu umowy sami decydujemy co stanie się z pojazdem. Jedną z lepszych opcji jest możliwość wykupienia pojazdu w znacznie niższej cenie. Leasing jest więc doskonałym rozwiązaniem, gdy zależy nam na zakupie nowego samochodu, jednak nie dysponujemy wystarczającą ilością środków by jednorazowo pokryć koszty jego zakupu.