Piękny trawnik przed domem to marzenie każdego posiadacza własnego domu jednorodzinnego. Jedni to marzenie realizują, inni zaś zastanawiają się jak to zrobić. Nie wystarczy bowiem tylko samo zasianie trawy. Musi to być po pierwsze zrobione w odpowiedni sposób, a po drugie trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.

Po co nam kratka na trawniku

kratka trawnikowaTrawnik w ogrodzie czy też przed wejściem do domu, aby wyglądał naprawdę dobrze, musi być wysiany na wyrównanym podłożu. Oczywiście im lepszej jakości trawę wybierzemy, tym lepiej będzie ona wyglądała. Warto też zadbać o dodatkowe nawodnienie trawnika w formie spryskiwaczy. W upalne, suche dni może nam bowiem trawa żółknąć, albo nawet miejscami wyschnąć, co nie wygląda estetycznie. Bardzo dobrze, szczególnie na niezbyt stabilnym terenie, sprawdzi się kratka trawnikowa, która przede wszystkim usztywni grunt. Nie przeszkadza ona zupełnie w koszeniu trawy, a nawet wręcz przeciwnie- trawa wygląda wówczas na równiej przystrzyżoną. Dla wielu osób dodatkową zmorą ogrodów są krety. Mając położoną pod trawnikiem specjalną kratkę, możemy być spokojni o to, że na naszej wypielęgnowanej trawie nie pojawią się kopce ziemi, stworzone przez tego sympatycznego szkodnika. Na rynku istnieje ogromny wybór kratek, wykonanych z różnych materiałów i w różnych kolorach. Część z nich ma nieco inne przeznaczenie, niż typowo do trawy. Na trawniki najlepiej oczywiście pasują kratki we wszelkich odcieniach zieleni.

Piękny trawnik przed domem to praca zarówno przed jego zakładaniem, jak i po. Bardzo dobrze sprawdzają się coraz chętniej zakładane pod trawnik kratki, które utwardzają grunt, wyrównują go oraz chronią przed działaniem takich szkodników jak kret. Jeżeli więc planujemy jakieś zmiany w naszym ogrodzie, warto pomyśleć właśnie o takiej kratce.

Mogą Ci się spodobać również