Sporo ludzi uznało, że czas wręczania medali bezpowrotnie mija. Prawda jest jednak zupełnie inna. Okazuje się, że obecnie cała masa firm, organizacji i instytucji nadal uznaje za najlepsze rozwiązanie wyróżniać ludzi za pomocą wręczania medali. Skądś jednak trzeba je najpierw wziąć.

Odlewany medal – najlepsza pamiątka

medale odlewaneZwiększony popyt na medale widać po jednej rzeczy. Powstaje coraz więcej firm, które zajmują się tylko i wyłącznie produkcją i odlewaniem medali. Nie ma w tym niczego dziwnego – w końcu firmy i organizacje coraz chętniej organizują konkursy. Poza nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi fajnie jest też dostać coś trwałego, co zostanie z nami na dłużej. Pieniądze się rozejdą, nagroda rzeczowa w końcu się zużyje i zostanie wyrzucona. Tutaj można zobaczyć przewagę, jaką mają medale odlewane. Pamiątki te nigdy się nie zniszczą ani nie zepsują, i zawsze będą przypominały nam o wydarzeniu, które jest z nimi związane. Nie ma tutaj znaczenia, czy medal dostaliśmy za ukończenie biegu podczas którego zbierano pieniądze na cele charytatywne, czy też pracodawca w pomysłowy sposób wynagrodził nas za zrealizowanie celów sprzedażowych. Medal zawsze sprawi, ilekroć się na niego spojrzymy, że wrócimy wspomnieniami do wydarzeń z przeszłości i przypomnimy sobie wszystko to, co dobre. Nawet niespecjalnie sentymentalne osoby trzymają medale i ich nie wyrzucają. Prawda jest taka, że dobrze wykonany medal ma w sobie coś niezwykłego i magicznego. Coś co sprawia, że nikt nie chce się ich pozbywać.

Przez całe swoje życie dostałem kilka medali. Do dziś pamiętam wszystko to, co wiązało się z ich otrzymaniem. To naprawdę niecodzienne i niezwykłe pamiątki. Obdarowanie nimi kogokolwiek jest prawdziwe dobrym pomysłem – to świetny znak, że społeczeństwo wraca do medali.