Wszelkiego rodzaju transportery taśmowe są urządzeniami, które są w ciągłym ruchu dzięki czemu narażone są na powstawanie wszelkiego rodzaju obciążeń. Wiele z nich porusza się z bardzo dużą prędkością spowodowaną tempem pracy nowoczesnych maszyn technologicznych. W celu uzyskania maksymalnej ochrony pasa transportowego przedsiębiorcy decydują się nakładać warstwy specjalnej gumy na bębny poruszające pasem. 

Ochronne gumowanie bębnów

gumowanie bębnów na zimnoNakładanie ochronnej warstwy gumy na bębny napędzające pasy transportowe jest bardzo popularną metodą zwiększania wydajności całego pasa. Gumowanie bębnów na zimno to profesjonalna usługa przeprowadzana przez wykwalifikowaną kadrę pracowników specjalistycznej firmy oferującej tego typu usługę. Wszystkie etapy gumowania muszą przebiegać zgodnie z ściśle określonymi normami wyznaczonymi prze Unię Europejską. Dzięki zastosowaniu tej techniki uzyskujemy warstwę posiadającą bardzo ciekawe właściwości. Powłoka z gumy jest odporna na bardzo wysokie temperatury powstające w trakcie tarcia oraz wszelkiego rodzaju żrące substancje. Jest to pożądana cecha przede wszystkim przez wszelkiego rodzaju zakłady chemiczne. Powlekając bęben warstwą gumy jesteśmy w stanie dodatkowo jeszcze bardziej zwiększyć szybkość z jaką porusza się taśma transportująca. Gumowanie bębnów na zimno nie zbierają się żadne zanieczyszczenia co w efekcie pozwala na dłuższą pracę maszyny  bez częstych przerw na jej czyszczenie. W zależności od potrzeb dobierana jest różna mieszanka gumy. 

Każda usługa gumowania realizowana jest według indywidualnych potrzeb klienta. Warto również zwrócić uwagę czy firma realizująca usługę gumowania zapewnia gwarancję oraz serwis w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem taśmy transportowej.