Kiedy moje dzieci się wyprowadziły z domu, to zostałam sama. Dom był duży i zajmowałam tylko parter, bo nie było potrzeby korzystać z pomieszczeń na piętrze. W okolicy było sporo ośrodków wypoczynkowych a do Kudowy Zdrój przyjeżdżało wielu turystów. To mi podsunęło świetny pomysł.

Właścicielka domu wynajmująca pokoje turystom

pokój w kudowie zdrójSkoro miała wole piętro, na którym były trzy pokoje, kuchnia i łazienka, to dlaczego miałabym tego nie wykorzystać? Turyści nie raz pytali mnie o wolny pokój w Kudowie Zdrój a ja wszystkich odsyłałam do sąsiadki, która wynajmowała pokoje w swoim domu. O swoim pomyśle powiedziałam mężowi. Początkowo był sceptycznie nastawiony, bo nie chciał, żeby po domu kręcili się obcy, ale z czasem sam doszedł do wniosku, że to całkiem niezły pomysł. Sam zabrał się za remont pokoi, w których odmalował ściany i wstawił nowe meble. W pokojach stały łóżka, szafy na ubrania oraz stolik z telewizją. Zapewnione były wszystkie wygody i mogłam zająć się wynajmowaniem tych pokoi. Postąpiłam tak samo jak sąsiadka, czyli umieściłam ogłoszenie na jednym z portali i czekałam na odzew. Zrobiłam również zdjęcia pokoi i całego piętra, żeby potencjalni turyści mieli wgląd do tego, jak pokoje na wynajem się prezentowały. Zresztą na piętrze był duży taras, który również został w całości przeznaczony dla gości. Umieściłam tam stolik z krzesłami. Moimi pokojami zainteresowało się wielu turystów i właściwie przez całe wakacje kogoś miałam. Zarobki z tego były wysokie.

O gości zawsze dbałam i dzięki temu co roku do mnie wracali. W pokojach zawsze były świeżo pościelone łóżka i porządek. Dodatkowo łazienka i kuchnia codziennie były sprzątane. Turyści lubili wynajmować moje pokoje również dlatego, że miałam jedne z najniższych cen w okolicy.