Od kiedy pojawiły się w naszym życiu dzieci, to liczba wyjazdów zdecydowanie się zmniejszyła. Wyjeżdżaliśmy tylko w najbliższą okolicę i zawsze tylko na jeden dzień. Jednak razem z mężem byliśmy już stęsknieni za prawdziwymi wakacjami, więc w końcu zdecydowaliśmy się na wyjazd nad morze z prawdziwego zdarzenia.

Wakacje z dziećmi – wyjazd nad morze

wakacje nad morzem z dziećmiW przeszłości często z mężem wybieraliśmy się nad polskie morze, bez większego zastanawiania się nad miejscem, w którym będziemy spać. Zdarzało się, że po dojechaniu nad Bałtyk szukaliśmy noclegu, a zdarzało się, że nocowaliśmy także pod namiotem. Z dziećmi to już są zupełnie inne przygotowania. One powodują, że musimy myśleć już o konkretnym noclegu, analizować odległości i wszelkie potrzeby, jakie córka i syn mogą mieć w trakcie takiego wyjazdu. Jednak tym razem postanowiliśmy spędzić wakacje nad morzem z dziećmi, oczywiście odpowiednio się do tego przygotowując. Kluczem był jednak nocleg. Udało nam się skontaktować z cudowną panią, która oferowała domki do wynajmu właśnie na takie okazje. Taki domek był perfekcyjny dla rodziny z dziećmi – był blisko morza, miał w najbliższej okolicy punkty interesujące z perspektywy dzieci, czyli np. plac zabaw i był świetnie przystosowany do tego, by i w nim spędzać czas, jeśli dzieci lub pogoda nie pozwolą na wyjścia. Dzięki takiemu miejscu wczasy z dziećmi przestały być straszne.

Jak widać, czasami wystarczy spróbować coś zrobić raz, by kolejne razy były możliwe i przestały wzbudzać obawy. Tak był w tym przypadku. Spędzenie wakacji razem z dziećmi nad polskim morzem w przeszłości było dla nas czymś nierealnym. Teraz natomiast nie mamy już żadnych przeciwwskazań i będziemy na pewno częściej decydować się na takie wspólne, rodzinne wyjazdy.