Jako rolnik wiem, że każda roślina lubi być wspierana przez nawóz, dzięki któremu zostają do niej dostarczone wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Dlatego w mojej stodole znajduje się szereg różnego rodzaju nawozów, dopasowanych do każdej rośliny. W tym roku na jednym z największych pól zasialiśmy kukurydzę – po raz pierwszy, dlatego nawozu do niej jeszcze nie miałam.

Nawóz przeznaczony do kukurydzy

nawóz do kukurydzyCzym prędzej więc zapoznałam się z tym, co oferują producenci. Wszystko po to, aby wybrać najlepszy nawóz do kukurydzy, który zapewni mi obfite plony. Wybór padł na nawóz krystaliczny, ponieważ jest on szeroko polecany. W swojej skoncentrowanej formule zawiera fosfor, potas, cynk, a także szereg innych mikro- oraz makroelementów niezbędnych do prawidłowego rozwoju rośliny. Równocześnie koncentrat ten jest bardzo dobrze rozpuszczalny i łatwo wchłaniany przez kukurydzę. Sprawdza się znakomicie, jeśli roślina cierpi na niedobór potasu, cynku czy też fosforu. Producent zapewnia też, że nawóz ten można stosować też do ziemniaków. Ucieszyło mnie to, ponieważ nie będę musiała kupować oddzielnego produktu do bulw. W dodatku jeśli chodzi o kukurydzę, jak też właśnie te ziemniaki, wystarczy stosować 1 kg nawozu na hektar ziemi. Taki nawóz jest więc naprawdę wydajny. Kukurydzę należy nawozić dwa, czasami trzy razy w sezonie wegetacyjnym. W efekcie będzie bardzo dobrze się rozwijała i nawóz zapobiegnie niedoborowi ważnych substancji odżywczych. Ten nawóz dostępny jest u producenta w całkiem atrakcyjnej cenie, dlatego wiedziałam już, że go kupię.

Podsumowując, nawożenie roślinności jest bardzo ważne i nie zapomina o tym żaden rolnik. Nie ma jednak nawozów uniwersalnych, dlatego należy kupować produkty przeznaczone zawsze dla konkretnej rośliny. Tylko wówczas zapewnimy jej optymalny rozwój.

Mogą Ci się spodobać również