Rodzice, którzy zaobserwują deformację główki u malucha, powinni obserwować swoją pociechę. Jest to częsty problem, które charakteryzuje się spłaszczeniem boku lub tyłu główki. Nie należy go bagatelizować, gdyż nieleczony może prowadzić do poważnych zmian kształtu twarzy, a także asymetrycznego ułożenia oczu lub uszu.

Korzyści ze stosowania niemowlęcych poduszek ortopedycznych

poduszka ortopedyczna dla niemowlątMoże być również przyczyną problemów zdrowotnych w przyszłości. Rodzice powinni odpowiednio układać malucha do snu. W przypadku dużego nasilenia problemów konieczna jest interwencja lekarza. Czasem wystarczy poduszka ortopedyczna dla niemowląt. Produkt ten jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na walkę z różnymi deformacjami. Ten wyrób medyczny może być stosowany u maluszków, skutecznie zabezpiecza główkę. Działa także profilaktycznie, skutecznie zabezpieczając przed spłaszczeniem, takim jak plagiocefalia, brachycefalia, scafocefalia lub kręcz szyi. Syndromu płaskiej główki u niemowląt nie należy lekceważyć. Jego przyczynami mogą być czynniki mechaniczne, takie jak na przykład używanie kleszczy podczas porodu. Z kolei deformacje, które pojawiają się już po narodzinach wynikają z tego, iż kości czaszki są podatne na odkształcenia. Maluch spędza dużo czasu w pozycji leżącej, co może powodować tego tego nieprawidłowości. Dzięki poduszkom można skutecznie zapobiegać odkształceniom i deformacjom w obrębie czaszki malucha.

Są one bezpieczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dostosowują się do kształtu główki, nie powodują zniekształceń. Można zabrać je ze sobą na spacer, mogą być wykorzystywane na macie edukacyjnej oraz łóżeczku. Zmniejszają ucisk na głowę malucha. Produkty wykonane są z materiałów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu są komfortowe dla każdego dziecka.