Wiele przedsiębiorstw handlowych oraz usługowych, zostaje zaopatrzonych we flotę pojazdów, dzięki którym możliwe jest przemieszczanie się po drogach, celem zyskiwania nowych klientów, jak również reprezentowanie przedsiębiorstwa. Pracownicy zatrudnieni na stanowisko kierowcy, otrzymują firmowy pojazd jako narzędzia pracy.

Wynajem pojazdu dla firm

najem samochodu firmowego katowiceCoraz więcej przedsiębiorstw zaopatruje się we flotę pojazdów, niemniej jednak pewna część firm, nie może pozwolić sobie na zakup samochodów. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się możliwość uzyskania najmu długoterminowego na samochody firmowe, które zostają udostępnione danemu przedsiębiorstwu w celach uzyskiwania przychodów, w zamian za regularnie opłacany czynsz miesięczny, w wysokości uwzględnionej w umowie najmu. Najem samochodu firmowego Katowice, to oferta dla przedsiębiorców prowadzących firmę, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup samochodów, lub też nie chcą nabywać na własność narzędzi pracy. Wówczas najem długoterminowy, okazuje się idealną alternatywą, nie wymagającą wkładu finansowego w wartość pojazdu. Wynajęty samochód, można użytkować przez okres trwania umowy, najczęściej trwa ona od kilku do kilkunastu lat, po tym okresie, przedsiębiorca może wynająć nowszy oraz bardziej funkcjonalny pojazd, znacznie lepiej wyposażony oraz bardziej ekonomiczny. Ponadto, najem długoterminowy pojazdów, zwalnia nas z obowiązku ponoszenia kosztów eksploatacyjnych.

Wszelkiego rodzaju prace serwisowe, jak również wymiana opon, czy też przeglądy, są to obowiązki właściciela pojazdu, a nie najemcy, dlatego właśnie firma udzielająca najmu długoterminowego, zobowiązana jest do wykonywania prac, także na własny koszt. Jest to bardzo korzystna forma użytkowania pojazdu osobowego lub dostawczego.