Tymczasowe hale stalowe są bodaj najlepszym rodzajem zabudowań na place budowy, choć stosowane są wszędzie tam gdzie wymagane jest postawienie dużego pomieszczenia na określony czas. W niektórych przypadkach, takie hale zostają stałym elementem zabudowań, przede wszystkim przy gospodarstwach rolnych i zakładach przemysłowych.

Modularna hala z blachy

hale modułoweStalowe hale spełniają tyle zadań, ile mają użytkowników, gdyż są na tyle wielozadaniowe, iż nie ma określonego sposobu ich wykorzystania. Mogą one być magazynami, pomieszczeniami użytkowymi, albo nawet i warsztatami czy stanowiskami pracy, w zależności od potrzeb i miejsca wykorzystania. Największą zaletą, posiadaną przez hale modułowe jest możliwość szybkiej rozbudowy i zmiany konfiguracji wnętrza. Hala budowana jest bowiem na stalowym szkielecie, umożliwiającym niemal dowolny montaż przyległych ścian, oraz pozwalającym na błyskawiczną instalację podestów i wyższych kondygnacji. Szkielet jest zgodny z obecnie stosowanym standardem rusztowań wysokościowych, i może być z takowymi łączony w celu ulepszenia wewnętrznej konstrukcji. Do hali można z łatwością dołączyć wewnętrzne ściany, tworząc osobne pomieszczenia, służące do dowolnie wybranego celu, bramy ułatwiające garażowanie samochodów czy ściany posiadające własne oświetlenie i system wentylacji.

Hale budowane są w sposób bardzo podobny do konstrukcji tymczasowych garaży z blachy, więc nie wymagają znacznego wysiłku i skomplikowanych narzędzi by postawić je na wybranym miejscu. Nie muszą również mieć przygotowanego podłoża, gdyż do hal dodawane są szerokie podstawy, zapewniające konstrukcji stabilność. Producenci takich hal mają jednak w ofertach mnóstwo różnych modułów, w niektórych przypadkach pozwalających na stałe ustawienie hali w miejscu.