Transport towarów to jedna z ważniejszych branż obecnego przemysłu. Różnorodne produkty i materiały muszą zostać przewożone na mniejsze i większe odległości. Niektóre nie wymagają profesjonalnych maszyn i sprzętów, inne zaś wręcz przeciwnie – dlatego powstają coraz to nowsze rozwiązania, między innymi z kategorii naczep.

Profesjonalne naczepy do materiałów sypkich

naczepy samowyładowczeRóżnorodność materiałów, które muszą być przetransportowane wymaga nowoczesnych sprzętów i akcesoriów. Zwykłe naczepy są często wykorzystywane, jednak zdarza się tak, że przewożony towar wymaga solidniejszego i ułatwiającego pracę rozwiązania. Jednym z nich są naczepy samowyładowcze. Dostępne są one w dwóch rodzajach – z muldą aluminiową lub stalową. Charakteryzują się niskim ciężarem własnym, stabilnością i wszechstronnością. Rozładunek towarów nigdy nie był tak łatwy, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, naczepa samowyładowcza nie wymaga ingerencji człowieka przy jej opróżnianiu. Jest to szczególnie przydatne przy ogromnej ilości produktów i materiałów sypkich, z którymi niekonieczne jest delikatne obchodzenie się. Spotkać można się również z naczepami samowyładowczymi dwustronnymi oraz trójstronnymi, które idealnie nadają się, gdy towar należy wyładować nie tylko do tyłu czy na jeden bok, ale z każdej strony. Takie naczepy łączą korzystny ciężar własny oraz uniwersalność wielostronnych wywrotek. Posiadają one wysoko podnoszoną barierę zabezpieczającą przed wjazdem pod pojazd, a także prostą obsługę hamulca postojowego, dzięki zastosowaniu typowych cylindrów hamulcowych.

Zainwestowanie w taką naczepę to gwarancja znacznej poprawy ładowności i objętości, zachowania bezpieczeństwa oraz znacznie ułatwionego rozładunku różnego rodzaju materiałów sypkich. To ułatwienie dla placów budowy oraz różnych zakładów przemysłowych, w których korzysta się z takich transportów.