Zabawa kolejką od wielu lat dostarcza niesamowicie dużo wrażeń dzieciom, oraz ich rodzicom. Dziś modele pociągów są obiektem kolekcjonerskim, choć bywają osoby, które kompletują tabor kolejowy że wszystkimi dodatkami i tworzą makietę. 

Z czego są wykonane tory Geoline?  

roco geoline h0Kolejka napędzana prądem elektrycznym jest przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej dwunastu lat, choć mniejsze dzieci też się nią bawią, ale pod opieką rodzica. Jedną z najlepszych firm na rynku, które produkują wysokiej jakości pociągi, jest firma Roco. Jest to niemiecka firma znana z precyzyjnego wykonania każdego modelu i dbałości o najmniejsze detale. Pociągi wyglądają jak miniaturowe kopie oryginałów i dlatego cieszą się takim zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i fanów kolei. Aby uruchomić kolejkę, potrzebne nam będą tory Roco Geoline H0, które są wykonane ze stali z plastikowymi elementami. W sklepach modelarskich dostaniemy tory proste, zwrotnice, oraz różne wersje skrzyżowań. Roco Geoline, to zestaw torów umożliwiający ułożenie ich w owalnym kształcie o długości dwóch i pół metra, oraz szerokości około dziewięćdziesięciu centymetrów. Tory mają wysokość dwa i jedna dziesiąta milimetra. Do kompletu, najczęściej dokupujemy trawę, stacje kolejowe, szlabany i przejazdy kolejowe tworząc wyjątkową makietę kolejową, której punktem kulminacyjnym jest pociąg. Firma Roco poza torami produkuje też różne modele lokomotyw spalinowych, parowych i elektrycznych, oraz wszelkie modele wagonów kolejowych. Wszystkie są wykonane w skali H0.

Pociągi i wszelkie akcesoria kolejowe możemy kupić w sklepie modelarskim, albo w specjalistycznych sklepach internetowych. Nie jest to tanie hobby, bo niektóre modele elektrowozów kosztują nawet po kilka tysięcy złotych, ale nie brakuje na nie chętnych.