W dobie masowej produkcji, gdzie na każdym kroku widzimy identycznie ubranych ludzi, coraz więcej osób szuka wyróżnienia z tłumu. Stąd też narodziła się potrzeba tworzenia własnych strojów, których nikt inny nie będzie miał na sobie. Dzięki temu ogromny boom przeżywają zakłady krawieckie oraz sklepy z tkaninami, gdzie m.in. można znaleźć tkaniny dresowe.

Wygodne ubrania z tkaniny dresowej

dresówka pętelkaSklepy z materiałami krawieckimi oferują szeroki wachlarz tkanin oraz przeróżnych dodatków, dzięki którym możemy stworzyć niepowtarzalne stroje. W ich ofercie możemy znaleźć kilka rodzajów tkaniny dresowej, czyli materiału o nazwie dresówka pętelka. Dzianina dresowa gładka na wierzchu, a od spodu pętelka, która w składzie posiada 100% bawełny jest idealna na odzież na każdą porę roku. Jest to lekka, oddychająca tkanina, która zapewnia wysoki komfort użytkowania. W sklepach znajdziemy również dresówkę pętelkę z dodatkiem elastanu. Dzięki dodatkowym włóknom materiał nabiera sprężystości i ładnie się układa. Producenci oferują tkaniny jednokolorowe oraz drukowane metodą sitodruku, druku rotacyjnego i druku cyfrowego. Wzorów i kolorów jest bardzo dużo. Możemy wybierać pomiędzy dresówką pełną kwiatów oraz innych motywów roślinnych, geometrycznych kształtów, a także gwiazdek, koron, wąsów i in.. Do tego mamy również propozycje typowo dziecięce, w których główną rolę grają zwierzątka: kotki, sówki lub pingwiny.

Dresówka pętelka jest bardzo przyjemnym, miękkim w dotyku materiałem, z którego można szyć odzież zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest odpowiednia na bluzy, tuniki, sukienki, spódnice oraz spodnie. Możemy z niej również szyć czapki, chusteczki i kominy. Delikatny, rozciągliwy materiał sprawia, że możliwości jest bardzo duży, a wszystko zależy jedynie od naszej pomysłowości.