Komory hiperbaryczne to specjalne urządzenia, które zostały skonstruowane z myślą o pacjentach z niewydolnością oddechową i krążeniową. Dzięki specjalnym warunkom panującym w takiej komorze człowiek szybciej dochodzi do zdrowia. Organizm zostaje dotleniony, poprawia się krążenie żylne.

Terapeuci polecają komorę hiperbaryczną

terapia hiperbaryczna warszawa wolaKomory hiperbaryczne cieszą się bez wątpienia coraz większą popularnością. Nie ulega wątpliwości, że urządzenia tego typu w znaczącym stopniu korzystnie wpływają na zdrowie oraz na samopoczucie. Korzystny efekty można zauważyć zwłaszcza u pacjentów z problemami krążenia oraz po zatruciu czadem. Tlenoterapia jest zalecana również w przypadku pacjentów, którzy przeszli ciężko koronawirusa. Powszechnie wiadomo, że wirus ten uszkadza płuca, co wpływa na większa męczliwość oraz niewydolność oddechową. Lekarze uważają, że bardzo dobrą formą lecenia jest terapia hiperbaryczna Warszawa Wola to miejsce, gdzie można skorzystać z nowoczesnej rehabilitacji pacjentów z niewydolnością krążeniowo-oddechową. Tutejszy ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz komorami jednomiejscowymi. Pacjent przebywa  w komorze w pozycji stojącej. wcześniej musi rozebrać się do samej tylko bielizny. Poza tym nie trzeba do terapii zbytnio się przygotowywać. Nie można jednak mieć żadnej infekcji. pacjenci podczas sesji terapeutycznej przez specjalną maskę wdychają czysty tlen podawany pod zwiększonym ciśnieniem. Wówczas jest w stanie dotrzeć do wszystkich komórek ciała w organizmie.

Przebywanie w komorze hiperbarycznej korzystnie wpływ na zdrowie oraz na samopoczucie. Warto podkreślić z całą mocą, że wewnątrz panują specjalne warunki – tlen podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem, dzięki czemu łatwiej dociera do poszczególnych komórek ciała.