Transport i logistyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi naszej gospodarki. Może nie każdy wie, ale co trzecia ciężarówka na drogach UE jest… z Polski. Dzień w którym od rana do wieczora nie zobaczymy żadnej ciężarówki ani busa z logo firmy kurierskiej śmiało można by nazwać świętem. Świat pędzi do przodu, produkcja rośnie, handel kwitnie więc pędzą też przesyłki. Niestety chyba każdemu zdarzyło się dostać uszkodzoną lub źle zabezpieczoną paczkę.

Stretch folia – zabezpieczam, nie zasłaniam

folie stretch producentJak zabezpieczyć przesyłkę do transportu żeby było stabilnie, pewnie i najlepiej nic nie zasłonić z kolorowego opakowania lub kartonu na którym widnieje bardzo ważny element –  znak firmowy. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, które gorąco polecam jest folia stretch. Jest to najszybszy i najtańszy sposób zabezpieczenia ładunku lub przesyłki do transportu. Folie stretch producent zazwyczaj oferuje w kilku standardowych opcjach szerokości oraz wagi. Nie mniej jednak jeśli mamy jakieś szczególne wymagania, bez problemu znajdziemy producenta który je spełni nie opóźniając nawet terminu realizacji. Chyba najlepszą cechą folii stretch, obok ceny, jest jej elastyczność oraz rozciągliwość. Dzięki temu jest uniwersalna – możemy z łatwością zabezpieczać nią wysyłki paletowe, małe przesyłki paczkowe a nawet elementy o niestandardowych kształtach gdyż folia bez problemu się do nich dopasuje (to tylko kwestia naciągu). Można ją aplikować ręcznie jak również na profesjonalnych obrotnicach do palet. Dzięki takiemu zabezpieczeniu mamy również pewność, że nasza przesyłka dotrze do odbiorcy sucha, stretch folia której poszczególne warstwy sklejają się ze sobą doskonale chroni przed wilgocią.

Na koniec dodam jeszcze coś od siebie: od kiedy pierwszy raz poznałem właściwości stretch folii, również w domu się z nią nie rozstaję. Nie wyobrażam sobie malowania pokoju bez rolki folii w pobliżu. Po co męczyć się z niewygodną, ciągle podwijającą się folią malarską albo przenoszeniem mebli – zsuwam wszystko na środek, okręcam folią i gotowe. Później tylko rozciąć i do kosza. Trochę się rozpędziłem, ale chyba już bardziej nie muszę Was przekonywać do uniwersalności tego produktu, zresztą jestem pewien, że spróbujecie sami…