Dla wielu z nas prawdomówność jest bardzo ważną cechą, której szukamy w ludziach. Jednak nawet jeżeli ktoś nam powie, że nie kłamie, to będzie to kłamstwo, ponieważ każdy z nas oszukuje mniej lub więcej. Robimy to zawsze w tym samym celu.

Gdzie można wykonać badanie wariograficzne?

badania wariografemNa co dzień nikt nie stosuje specjalistycznych metod do wykrywania kłamstw, ponieważ z kłamczuchami radzimy sobie na swój sposób. Albo dzięki posiadanej wiedzy na bieżąco ich weryfikujemy albo bacznie obserwujemy reakcje organizmu. Kiedy kłamiemy, to nasz organizm wysyła niewerbalne sygnały, które nas demaskują, ale nie zawsze są one oczywiste. Jeżeli w ważnej sprawie chcemy kogoś zweryfikować, to przydatne będą badania wariografem. Każdy z nas może się im poddać, ponieważ są ogólnie dostępne dla osób indywidualnych, biznesowych i sądów. Przeważnie wykonuje się je w celu wykrycia sprawcy wypadku czy przestępstwa lub ustalenia przebiegu wydarzeń. Może je też wykorzystywać do procesów rozwodowych, kiedy konieczne jest udowodnienie bądź zaprzeczenie zdradzie. Samo badanie jest wykonywane w Warszawie w Instytucie Badań Wariograficznych lub w dwudziestu siedmiu oddziałach znajdujących się na terenie całego kraju. Profesjonalnie przeprowadzone badanie pozwala na ustalenie prawdy i powiązanego z nią śladu pamięciowego w obrębie danego zdarzenia. Jego skuteczność w dużej mierze zależy od poprawności wykonania, gdyż w najlepszym wypadku może ona wynosić nawet dziewięćdziesiąt pięć procent pewności.

Choć wariograf został wynaleziony wiele lat temu, to ciągle jest powszechnie wykorzystywany, choć już nie wygląda tak jak kiedyś. Obecne wariografy są cyfrowe i pozwalają na błyskawiczną analizę danych, dzięki czemu wyniki badań są podawane jeszcze tego samego dnia.

Na badanie wariograficzne można się zapisać poprzez: https://bez-klamstw.pl/