Morwa indyjska znana nam w większości jako noni jest jednym z popularniejszych owoców w Polinezji. Oczywiście, rośnie też w innych miejscach na świecie, jednak to w Polinezji zyskała największą popularność. Zainteresowanie tą rośliną pojawiło się ze względu na szereg ciekawych właściwości jakie wykazuje dla naszego organizmu.

Lecznicze właściwości owocu noni

sok z noniRoślina ta może rosnąć na różnego rodzaju glebach takich jak tereny skaliste, powulkaniczne albo poszycie leśne. Dzięki temu sok z noni można pozyskiwać cały rok, a dla Polinezyjczyków jest to remedium na wiele rodzajów schorzeń. Między innymi może wspomóc organizm w walce z nowotworem, łuszczycą, dolegliwościami sercowymi, a także cukrzycą. Co istotne morwa indyjska wykazuje działanie przeciwbólowe podobne do poziomu działania morfiny. Dlatego stosowana jest najczęściej przy bólach mięśni, głowy albo gardła. To wszystko dzięki wysokiej zawartości witaminy C, B3 oraz potasu i żelaza. Mimo to pamiętajmy, iż noni to nie typowy lek, a jedynie składników, z którego możemy korzystać jako produkt wspomagający nas w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Ciekawostką jest również to, iż morwę indyjską poleca się sportowcom ze względu na jej zdolności regeneracyjne. Mimo wszystko zanim spożyjemy sok z tego owocu skonsultujmy się z lekarzem  na temat tego czy możemy stosować ten produkt i w jakich dawkach, szczególnie przy stosowaniu innych leków.

Remedium na niektórego rodzaju schorzenia to istotna sprawa. Dla Polinezyjczyków jest to noni, z którego można tworzyć olej, jednak znacznie popularniejszy jest sok. W ten sposób możemy organizm wspomagać w walce z dolegliwościami bólowymi, ale nie tylko. Warto wypróbować te owoce w postaci soku, gdyż mogą nam pomóc w leczeniu właściwym.