Przejęty przez nas obiekt był już wyposażony w system monitorowania wizyjnego, aczkolwiek był to system mocno przestarzały. Do obiektu handlowego nie przydawał się obecnie w żaden sposób, więc postanowiliśmy wymienić cały system, łącznie z urządzeniami i wszystkimi podzespołami. Do wyboru było kilka różnych systemów, które mogły zostać zainstalowane.

Zestaw monitoringu wizyjnego Hikvision

monitoring hikvisionPrzede wszystkim, chcieliśmy osiągnąć jak najlepszą jakość monitoringu, jednak nie dysponowaliśmy na tyle wysokim budżetem, by pozwolić sobie na zamontowanie systemu ahd o jakości niemal kinowej. Dlatego, wybranym przez nas systemem, mającym zostać wykorzystanym na obiekcie był monitoring hikvision w zestawie z podstawowymi urządzeniami. Był to monitoring wysokiej jakości, zdecydowanie lepszy niż sugerowałaby niska cena, a wszystkie zawarte w zestawie urządzenia i podzespoły były dobrej jakości, a kamery posiadały bardzo dobrą jakość obrazu i rozdzielczość. W całości były to kamery obrotowe, doskonale nadające się do naszych potrzeb. Jako że w takim zestawie już były wszystkie potrzebne elementy, wystarczyło tylko podłączyć urządzenia i skonfigurować system, i można było go śmiało użytkować. Na nasz obiekt potrzebowaliśmy jednak dokupić dodatkowe kamery, gdyż zestaw miał ich dość niewiele jak na tak dużą powierzchnię, ale nie było to duże utrudnienie.

System był na tyle nowoczesny, iż obsługiwał bardzo dużą gamę urządzeń, od najnowocześniejszych kamer o wysokiej jakości, do przestarzałych, nieużywanych już typów, więc można było do niego zastosować w zasadzie dowolny rodzaj kamer, bez obawy o brak zgodności. Zestaw taki kosztował o wiele mniej, niż monitoring stawiany od podstaw, a jednocześnie miał bardzo wysoką jakość, nieporównywalnie wyższą do ceny.