Jeszcze do niedawna nasze salony były wyposażone w masywne rozkładane stoły drewniane, które niełatwo było przestawić z miejsca na miejsce oraz nadawały one całemu pomieszczeniu ciężkości. Dziś jest troszkę inaczej dzięki temu, że upowszechnił się bardziej skandynawski styl. Dziś w salonie znajdziemy stół drewniany, jednak zdecydowanie lżejszy i mniej misterny, co wcale nie jest wadą. A więcej o tym w tekście poniżej.

Zalety lekkich stołów drewnianych

stół drewniany skandynawskiW związku z upowszechnianiem się bardziej minimalistycznego stylu urządzania wnętrz, w wielu domach zastąpiono ciężkie i masywne meble (stoły i meblościanki w ciemnych kolorach) delikatniejszych i jaśniejszymi alternatywami. Dzięki takim zmianom nasze wnętrza wydają się jaśniejsze i przytulniejsze, dodają nam energii do pracy i sprawiają, że wnętrze wydaje się znacznie większe. Jednym z takich rozwiązań, które wprowadzone zostało w wielu domach jest stół drewniany skandynawski, który często maluje się na biało. Takie stoły są zdecydowanie lżejsze i wyglądają dużo lepiej niż stare masywne stoły pełne żłobień, które gromadziły  mnóstwo kurzu. W przypadku stołów w stylu skandynawskim takich problemów oczywiście nie ma, gdyż nie znajdziemy tam takich miejsc, w których ten kurz się mógłby gromadzić. Dodatkowo takie nowoczesne stoły skandynawskie są bardzo funkcjonalne. Rozkładają się, a dopracowane rozmieszczenie nóg nie przeszkadza w siedzeniu przy stole większej ilości osób.

Jak już wspomniano, obecnie wyposażenie wnętrz w polskich domach jest coraz bardziej minimalistyczne, górują jasne odcienie, które optycznie powiększają wnętrza. Znajdziemy tam oczywiście takie elementy, jak stół drewniany, jednak będzie on zdecydowanie mniej masywny od opcji, na które stawiano jeszcze niedawno.