Zakup bramy automatycznej to bez wątpienia komfortowe rozwiązanie inwestycyjne, dzięki któremu znacznie możemy ułatwić sobie takie czynności jak wyjazd do pracy i zaoszczędzić dzięki temu rozwiązaniu kilka cennych minut, aby uniknąć spóźnienia. Na drodze eksploatacji urządzeń o bardziej zaawansowanej specyfikacji technicznej musimy pamiętać o regularnym serwisowaniu oraz konserwacji.

Co wchodzi w zakres serwisu bram automatycznych?

serwis bram automatycznych PruszkówŻeby brama służyła nam długo i sprawnie musimy pamiętać o regularnym przeglądzie systemów sterujących algorytmem odpowiedzialnym za cykle otwierania i zamykania. Taki przegląd wykonujemy minimum raz w roku, jednakże niektórzy producenci w instrukcji użytkowania sprzętu zalecają częstsze dokonywanie okresowych przeglądów technicznych. W zakres przeglądu wchodzi przede wszystkim diagnostyka działania systemu sterującego, regulacja oraz konserwacja poszczególnych elementów hydraulicznych takich jak siłowniki, szyny bądź wózki jezdne. Sporadycznie niezbędna jest wymiana zużytych elementów, aby zapewnić sobie sprawność działania mechanizmu. Zakres cenowy jaki oferuje serwis bram automatycznych Pruszków to ok. 150,00zł w przypadku usługi diagnostyczno/ serwisowych obejmujących regulację i ewentualne prace naprawcze. Dla bram przemysłowych koszty przeglądu będą kształtować się w zakresie 250,00zł, natomiast przegląd diagnostyczny szlabanów wraz z napędem odpowiedzialnym za sterowanie bramą wjazdową zapłacimy około 150,00zł. Dodatkowe usługi takie jak dokodowanie pilota lub zastosowane przy pracach serwisowych drobne materiały pomocnicze będą wiązały się z poniesieniem kolejnych dodatkowych kosztów.

W przeciwieństwie do samego zakupu i czynności bezpośrednio związanych z montażem bramy automatycznej, usługi diagnostyczno/ serwisowe nie są już tak kosztowne. Dzięki regularnym przeglądom technicznym zyskujemy gwarancję jakości sprawnego systemu koordynującego sterowanie systemem cykli oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania.