Każdy chłopiec ma jakiś samochód do zabawy, którym urządza wyścig w domu czy na spacerze. Może to być resorówka, pojazd do ciągnięcia na sznurku czy nakręcany samochodzik. Jednak żaden z nich nie daje tyle frajdy co pojazd elektryczny.

Gdzie kupimy auto zdalnie sterowane?

auta terenowe zdalnie sterowanePrzeważnie elektryczne zabawki kojarzą się nam z samochodzikami, w których maluchy mogą samodzielnie jeździć. Mają one akumulatory i pozwalają na kilkugodzinną jazdę. Czasem nawet posiadają dołączony pilot do zdalnego sterowania. Jednak bardzo popularne są też auta terenowe zdalnie sterowane, które mają znacznie mniejszy rozmiar i służą do wyścigów czy pokonywania toru przeszkód. Taki pojazd jest stworzony do radzenia sobie w najcięższych warunkach, czyli na trawiastych pagórkach, kamienistym podłożu czy na piaszczystych wzniesieniach. Dzięki ruchomemu podwoziu i napędowi na cztery koła, samochód jest w stanie wjechać niemalże na każdą przeszkodę. Duże koła z automatycznie dostosowującymi się amortyzatorami sprawiają, że pojazd świetnie się trzyma drogi. Zasięg zdalnego sterowania przeważnie zanika po kilkudziesięciu metrach, czyli z powodzeniem wystarczy do normalnego użytkowania przez dzieci. Większość modeli samochodów terenowych jest przeznaczona dla maluchów powyżej czwartego roku życia. Choć pojazdy posiadają przeważanie dwa, niezależne silniki i mają dużą moc, to kierowanie nimi wcale trudne nie jest, wystarczy trochę poćwiczyć, aby opanować kilka przycisków i gałek na pilocie. Cena takiej maszyny zaczyna się  już od 150 zł.

Jeżeli nie wiemy co kupić kilkulatkowi na prezent, to z pewnością zdalnie sterowany pojazd będzie dobrym wyborem. Nie są to zbyt drogie zabawki, więc większość rodziców może sobie pozwolić na taki wydatek, tym bardziej, że dzieci je uwielbiają.