Każdy rodzic chce, żeby szkoła, w której uczą się nasze dzieci była przystosowana do jego potrzeb. W końcu spędzają tam kilka godzin codziennie i muszą się tam czuć bezpiecznie i komfortowo. Szkoła, do której uczęszcza mój syn nie jeszcze w poprzednim roku nie była takim miejscem. Niestety placówka w tamtym momencie była bardzo zaniedbana i pozostawiała wiele do życzenia. Postanowiliśmy z rodzicami zmienić coś w tej kwestii.

Nowoczesne wyposażenie szkolne

meble szkolneNie mogłam zmienić synowi szkoły. Jest to jedyna placówka w naszej okolicy i z moją praca nie udałby mi się go zawieść czy odebrać z uczelni bardzo oddalonej od naszego miejsca zamieszkania. Nie posiadam prawo jazdy, a mąż pracuje w takich godzinach, ze nie było by dla nas możliwe zorganizowanie czegokolwiek. Wiem to bo rozważaliśmy taką opcje. Pod koniec ubiegłego roku szkolnego wraz z komitetem rodzicielskim udaliśmy się do dyrekcji szkoły. Rozmowy były długie i jak się okazało owocne. Szkoła miała pewnie fundusze na renowacje jednak nie były one wystarczające na takie przedsięwzięcie. Wspólnie z rodzicami postanowiliśmy działa i zorganizowaliśmy kiermasz prac dziecięcych oraz zbiórkę z okazji zakończenia roku szkolnego. Nawet nauczyciele przyłączyli się do akcji. Poprosili aby zamiast kwiatów czy podarunków ulokować pieniążki na to przeznaczone w remont szkoły. Sami nieco sypnęli pieniędzmi na zbiórkę i pomogli w wykonaniu prac plastycznych. Uzbierała się pokaźna sumka, która wspomogła budżet szkoły. Teraz mamy odnowione sale lekcyjne i zakupione niezbędne dzieciom nowiutkie meble szkolne. Są kolorowe i zaprojektowane z myślą o uczniach. W klasach pojawiły się małe ławki wyposażone w wygodne krzesełka oraz praktyczne szafeczki dostosowane do potrzeb ucznia. Sale dzięki nim wyglądają przyjaźnie i schludnie.  Szkoła dodatkowo dostała dotacje na dwie tablice interaktywne, chyba w nagrodę za nasze trudy.

Nowy rok szkolny dzieci zaczęły w czyściutkich salach i nowiutkich ławkach szkolnych. Jestem dumna, że jako społeczność zorganizowaliśmy to wszystko. To inwestycja na długie lata. Kolorowe meble szkolne będą cieszyć jeszcze nie jedno pokolenie dzieci w tej szkole. Ja mogę być spokojna, ze mój synek może uczyć się w odpowiednich dla niego warunkach.