Jak zmienił się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nasz rynek pracy? Zmienił się bardzo mocno a jest to spowodowane przeciągającą się w nieskończoność pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczą również pracy dodatkowej i tymczasowej oferowanej studentom. W Krakowie pod tym względem wszystko wygląda dzisiaj inaczej. Praca cały czas jest, ale zmieniły się branże, w których jest oferowana.

Gdzie znaleźć pracę dodatkową dla studentów?

praca dodatkowa krakówDla chcących pracować zajęcie zawsze się znajdzie. Rynek pracy zasadniczo się zmienił przez koronawirusa, ale nie oznacza to, że jest gorzej. Jest po prostu inaczej. Zmiany świetnie widać na przykładzie Krakowa, który od dekad postrzegany jest jako typowo studenckie miasto. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu można tam było spotkać tysiące studentów uczących się na tamtejszej uczelni. Ci, którzy chcieli pracować najczęściej zatrudniali się w pubach, restauracjach i salach weselnych. Przed pandemią zupełnie inaczej wyglądała tam ciekawa praca dodatkowa Kraków jest miastem, w którym zmiany widać gołym okiem. Dzisiaj większość studentów z tego miasta wyjechała, bo mogą oni uczyć się całkowicie zdalnie. A Ci, którzy zostali pracy dodatkowej szukają w internecie. I jest jej mnóstwo, ale są to w większości prace zdalne. Najwięcej ofert dotyczy korepetycji i pomocy w nauce online. Można również znaleźć pracę w różnego rodzaju redakcjach portali internetowych. W każdym razie pracować można dzisiaj raczej zdalnie.

Stolica Małopolski to najlepszy przykład zmian na rynku pracy dodatkowej, jakie nastąpiły wskutek pandemii koronawirusa. Miasto opustoszało i to widać na ulicach gołym okiem. Kiedyś studenci dorabiali sobie w restauracjach, a dzisiaj mogą dorabiać w internecie. Dodatkowa praca wykonywana zdalnie jest dzisiaj tak samo normalna jak nauka online.