Już starożytni Egipcjanie znali doskonale lecznicze właściwości aloesu. Dziś mamy do czynienia z ogromem kosmetyków zawierających właśnie aloes, ale nie są one jedynym sposobem na to, aby wykorzystać jego dobrodziejstwa ponieważ w sklepach możemy także kupić soki aloesowe, które wpływają na nasz organizm leczniczo od środka. 

Zalety picia soków z aloesem

aloe vera do piciaWszyscy doskonale wiemy, jakie są zalety stosowania aloesu. Jego gęsty żel znajdujący się w liściach doskonale radzi sobie z różnorodnymi dolegliwościami skórnymi, jak na przykład z poparzeniami, otarciami i skaleczeniami czy podrażnieniami. Miąższ z aloesu doskonale także działa na trądzik, egzemę czy łuszczycę. Oprócz działania łagodzącego wykazuje także działanie tonizujące i przeciwbakteryjne przez co często możemy go spotkać także w kosmetykach pielęgnacyjnych. Ponadto działa odżywczo na nasze włosy zapobiegając ich przesuszeniu, czy też powstrzymując wypadanie. Aloes jednak nie działa na nas jedynie od zewnątrz. Aloe Vera do picia jest sokiem zawierającym w sobie aż 99% miąższu z aloesu dzięki czemu pozwala nam zadbać o siebie za pomocą aloesu również od wewnątrz. Sok z aloesu jest z kolei bardzo pyszny i posiada niezwykle ożywiający smak będący niejednokrotnie prawdziwym ukojeniem zwłaszcza w bardzo gorące dni. Jest zatem nie tylko pysznym sokiem, ale także jednocześnie leczniczym.

Picie soku aloesowego pomaga nam w łagodzeniu dolegliwości naszego układu pokarmowego. Dobrze działa na niestrawności oraz przy nadkwasocie neutralizując nasze kwasy żołądkowe. Ponadto pobudza apetyt, a także przyspiesza przemianę materii przez co jest bardzo skuteczny podczas leczenia na przykład problemów z zaparciami. Ma także działanie detoksykujące oraz wzmacnia nasz układ odpornościowy, więc nie tylko latem jest przydatny, ale również wczesną wiosną oraz późną jesienią, czyli w sezonie gryp oraz przeziębień.