Dzieci z zespołem Aspergera najczęściej są diagnozowane między trzecim, a ósmym rokiem życia. Wcześniej rozwój maluchów przebiega prawidłowo i nie budzi żadnych zastrzeżeń. Wraz z rozwojem pojawiają się często niepokojące objawy, które mogą świadczyć o tym zaburzeniu. Niepokój na pewno powinna wzbudzić nadmierna płaczliwość oraz niepokój malucha, a także duży problem z nawiązaniem z nim kontaktu.

Dzieci z zespołem Aspergera diagnozowane w poradniach

zespół aspergera - poradnia warszawskaDzieci, które borykają się z tym zaburzeniem nie lubią dotyku, mają problem z nawiązywaniem kontaktów, są wycofane, mają zaburzenia mowy, przejawiają dziwne zachowania, mają nietypowe zainteresowania. Objawów jest tak naprawdę cala masa, dlatego ważne jest, by przeprowadzić trafną diagnozę i w porę wykryć problem. Szukając w internecie pod hasłem zespół aspergera – poradnia warszawska znajdziemy miejsca, które rozpoznają to zaburzenie oraz pomagają zarówno dzieciom, jak i rodzicom w radzeniu sobie z nim. Zespół Aspergera ma łagodniejszy przebieg od autyzmu, ale jest często z nim mylony. Dlatego niezwykle ważne jest, by  prawidłowo rozpoznać to zaburzenie i jak najszybciej pomóc dziecku. Bardzo istotną rolę pełni tu pedagog szkolny, który pomaga dziecku zaaklimatyzować się w szkole. Zespołu Aspergera nie da się wyleczyć, jednak dzięki pomocy specjalistów można znacznie usprawnić funkcjonowanie dziecka.

Każdy z nas jest inny i przejawia inne zainteresowania, Jest to normalne zjawisko, które nie powinno nikogo niepokoić. Jeśli jednak nasze dziecko wyraźnie stroni od innych i zachowuje się nietypowo, unika kontaktu wzrokowego i ciężko z nim się porozumieć warto zasięgnąć pomocy specjalistów, którzy są w stanie rozpoznać problem i pomóc nam oraz naszemu dziecku w codziennym funkcjonowaniu.