Przyszedł czas, kiedy w końcu zdecydowaliśmy się na zmianę auta. Poprzedni samochód służył nam przez kilka lat i nie było z nim wielkich problemów. Potrzebowaliśmy jednak czegoś większego. W końcu powiększyła się rodzina.

Stan lakieru wpływa na atrakcyjność auta

korekta lakieru we WrocławiuKwestia poszukiwania samochodu to jednak na razie przyszłość. Nieodległa, ale przyszłość. Najpierw trzeba się było zająć sprzedażą starego auta. Kartka z ofertą przyklejona na szybę, zamówienie ogłoszenia w internecie, przekazanie informacji wśród znajomych. Jest szansa, że ktoś się skusi, w końcu samochód jest jeszcze w całkiem niezłym stanie. No dobra, wizualnie można znaleźć kilka rys. Być może właśnie dlatego nikt nie odpowiedział na ogłoszenie od razu. W zasadzie to były telefony, ale zainteresowanie znikało, gdy informowałem o rysach i zniszczeniach na powłoce. Na nic tłumaczenia, iż auto nie jest nowe, a pogorszenie stanu lakieru to normalna rzecz, w końcu wpływ na to mają choćby warunki atmosferyczne. Zdecydowałem się więc na wykonanie poprawek. Na szczęście korekta lakieru we Wrocławiu to na tyle popularna usługa, że szybko znalazłem odpowiednie miejsce i nie musiałem zbyt długo czekać w kolejce. Od fachowców usłyszałem, że stan powłoki można mocno poprawić, ale to wymaga pracy. Wybrałem opcję nie aż tak zaawansowaną, w końcu gra nie była warta świeczki. Po odebraniu samochodu rzeczywiście było widać różnicę, a zarysowania były praktycznie niezauważalne. Poza tym położono wosk, dzięki czemu wygląd pojazdu również się poprawił.

Nowe zdjęcia i kolejne ogłoszenia dały już pozytywny skutek. Liczba telefonów od osób zainteresowanych kupnem auta wzrosła. Kilku potencjalnych kupców pojawiło się także u nas, żeby obejrzeć samochód na żywo. Jeden z nich odjechał naszym dawnym autem. Nawet nie zapytał o ewentualne rysy na lakierze, bo nie było ich widać.