Razem z moją przyjaciółką po ukończeniu liceum zdecydowałyśmy, że zamieszkamy razem na studiach. Moja sytuacja wyglądała jednak odrobinę inaczej niż mojej koleżanki, ponieważ ja postanowiłam się wyprowadzić, a mama mojej znajomej za to, kazała jej zmienić miejsce zamieszkania. Z tego powodu, że obydwie zamierzałyśmy studiować, poleciłam przyjaciółce, by udała się do adwokata.

Wizyta u adwokata

adwokat rodzinny wrocławZ tego względu, że moja znajoma bardzo stresowała się tą całą sytuacją, postanowiłam jej pomóc jak tylko potrafiłam więc czytałam na internecie dużo o sytuacjach, w których rodzice postanawiają przestać wspierać finansowo swoje dzieci i po czasie widziałam już, który adwokat rodzinny wrocław będzie najlepszy do tej sprawy. Wspólnie udałyśmy się do niego i opowiedziałyśmy o tym, że mama dziewczyny nie chce jej dłużej utrzymywać, a przecież moja koleżanka wciąż była uczennicą i nie miała możliwości pracować na tyle dużo, by utrzymać się z własnych zarobków. Dowiedziałyśmy się wtedy, że może ona spierać się o przysługujące jej alimenty, co bardzo nas ucieszyło. Po wyjściu od adwokata zobaczyłam ulgę w oczach koleżanki i wiedziałam, że to spotkanie naprawdę dużo dla niej znaczyło. Wizyty powtórzyły się parokrotnie, ale po kilku miesiącach udało się wywalczyć to co należało się mojej przyjaciółce. Obydwie byłyśmy bardzo zadowolone z pomocy jaką otrzymała znajoma, a koszty w stosunku do rezultatów, były naprawdę niskie.

Często w życiu zdarzają się ciężkie sytuacje, ale na szczęście z każdą z nich można sobie poradzić. Potrzeba do tego tylko fachowej pomocy, czyli takiej jaką otrzymała moja przyjaciółka. Aktualnie wynajmujemy wspólnie mieszkanie i jesteśmy w stanie się utrzymać. Nic z tego nie byłoby możliwe, gdybym nie znalazła wcześniej dobrego adwokata.