Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia. Borykam się z mózgowym porażeniem dziecięcym i poruszam się na wózku inwalidzkim. Chciałabym być bardziej mobilna i niezależna, bo dzięki temu miałabym większy komfort psychiczny. O załatwienie jakichkolwiek spraw muszę prosić bliskich, co jest dla mnie niezwykle trudne, bo zdaję sobie sprawę, że przecież każdy ma swoje życie  problemy.

Komfortowe skutery inwalidzkie dla niepełnosprawnych

skuter wózek inwalidzkiOstatnio bardzo popularne są skutery inwalidzkie, które mogą osiągać nawet prędkość do piętnastu kilometrów na godzinę. Takim pojazdem można jeździć na spacery, do kina, urzędu, a nawet wjechać do centrum handlowego. Przepisy na to w pełni zezwalają. Skuter inwalidzki jest wygodny, komfortowy, prosty w obsłudze i stanowi jeden z najbezpieczniejszych środków transportu dla osób niepełnosprawnych. Taki skuter wózek inwalidzki bez problemu zmieści się do bagażnika każdego samochodu. Przy zakupie tego podjazdu warto zwrócić uwagę na rodzaj akumulatorów. Najlepsze są akumulatory żelowe, ponieważ umożliwiają po jednym lądowaniu pokonanie nawet czterdziestu pięciu kilometrów. Skuter inwalidzki nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób niepełnosprawnych, ale też dla seniorów i osób mających trudności z poruszaniem się np. z otyłością. Praktyczne są skutery z koszykiem na zakupy. Skuter wysokiej klasy posiada też takie udogodnienia jak możliwość regulacji kierownicy, światła odblaskowe, praktyczną kieszeń na telefon komórkowy.

Jeśli chodzi o cenę wózka inwalidzkiego typu skuter to oscyluje ona w granicach kilku tysięcy złotych. Najtańsze skutery można już kupić od czterech tysięcy złotych, a najdroższe kosztują nawet trzydzieści tysięcy. Ja byłabym zadowolona nawet z najtańszego skutera, dlatego odkładam na ten cel pieniądze. Uzbierałam już dwa tysiące.