W te wakacje planowałam remont kuchni. Moim wielkim marzeniem była kuchnia w stylu prowansalskim. Biała z elementami drewna. Aktualnie mam ciemną kuchnię, która mnie przytłacza. Szafy są płytkie i nie mieszczą się w nich sprzęty kuchenne.

Naczynia porcelanowe z Bogucic

porcelana boguciceOd zawsze lubiłam jasne wnętrza i jasne meble. W pomieszczeniach gdzie dochodzi mało światła dzięki bieli staje się o wiele jaśniej. Biel optycznie powiększa pokoje. A moja kuchnia była ciemna z oknem wychodzącym na północną stronę. Zdecydowanie brakowało tam światła i jasnych delikatnych elementów. Obiecałam sobie, że kiedy tylko wyremontuje kuchnie zakupię również zestaw porcelany. Porcelana pięknie wygląda i dzięki niej każdy niedzielny obiad ma uroczysty charakter. Moja mama i babcia uwielbiają porcelanę i miłością do porcelanowych naczyń również mnie zaraziły. Mam sentyment do porcelany polskich producentów. Szczególnie podoba mi się porcelana bogucice. Gdy remont miał się ku końcowi zaczęłam rozglądać się za odpowiednim zestawem do mojej nowej jasnej kuchni. Porcelana produkowana w naszym kraju jest naprawdę unikatowa. Oglądałam wiele zestawów porcelany, które miały różne wzory i kolory. Wszystkie naczynia były tak piękne i wykonane z dbałością o każdy detal, że długo nie mogłam się zdecydować na zakup. Jednak jeden z zestawów najbardziej pasował do mojej kuchni. Porcelana wyeksponowana w kuchni nie tylko miałaby funkcję użytkową, ale również ozdabiałaby to wnętrze i nadawała mu odpowiedniego klimatu. Po wybraniu zestawu zdecydowałam się na zakup.

Moja nowa porcelana doskonale prezentuje się w nowej kuchni. Gdy tylko mam okazję to wyciągam ją na stół i ozdabiam nią swoją kuchnie. Rodzinie i znajomym porcelana kojarzy się z przytulnym domem babci i mamy. Właśnie taki efekt chciałam osiągnąć.