Do najważniejszych elementów bezpiecznej pracy w przemyśle należy prawidłowe oświetlenie stanowiska pracy. Można to zrobić na różne sposoby, w zależności od tego, jak to stanowisko wygląda i gdzie się znajduje. Najogólniejszy podział to stanowisko ruchome i statyczne. Dobre doświetlenie stanowiska statycznego nie stanowi wielkiego problemu. Trudniej poradzić sobie z doświetleniem stanowiska ruchomego.

Jak korzystać z latarek?

latarki przemysłowePrzy stanowisku ruchomym, najbardziej przydatna jest latarka. Zasada oświetlania z jej pomocą jest dosyć prosta. Otrzymuje się światło punktowe, którym można manewrować w dowolny sposób. Jednak w przypadku klasycznej latarki, trzeba użyć ręki do jej trzymania, wówczas daną czynność można wykonywać tylko jedną ręką, co bardzo ogranicza zakres czynności możliwych do wykonania. Opcjonalnie są dwie możliwości: pierwsza –  latarka wyposażona w magnes, którą można doczepić do metalowej obudowy, druga – latarka czołowa, którą , zgodnie z nazwą, mocuje się na głowie. Wówczas obie ręce są wolne, a strumień światła kierowany jest głową dokładnie w miejsce, w którym wykonywana jest dana czynność. Nie trzeba przekonywać, że właśnie taka latarka jest najbardziej przydatna w przemyśle. Wszystkie latarki przemysłowe mają obudowę wykonaną z bardzo trwałego materiału, który trudno uszkodzić w razie upadku. Poza tym najczęściej są wodoszczelne, więc nadają się do stosowania w mokrym środowisku. Latarki wyposażone są w żarówki ledowe, które ewidentnie wpływają na jakość światłą i trwałość żarówki.

Kupienie latarki przemysłowej nie stanowi żadnego problemu. Można je znaleźć w tradycyjnych sklepach z narzędziami i wyposażeniem technicznym. W bardzo dużym wyborze są do nabycia on-line. Każda oferowana latarka jest dokładnie pokazana i opisana. Jest w czym wybierać.