Obecnie systemy osłonowe do okien występują w ponad 200 różnych wariantach kolorystycznych. Okna dachowe plus żaluzje albo rolety są idealnym połączeniem. Dzięki temu, że wybierzemy dobrze dobrane systemy osłon okiennych, to przede wszystkim spowodujemy obniżenie temperatury wewnątrz naszego mieszkania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do okien na poddaszu.

Jak wybrać odpowiednie systemy osłonowe do okien?

systemy osłonowe warszawaW dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju osłon okiennych, które możemy wybrać w różnych kolorach i w ten sposób mamy nieograniczone możliwości zaaranżowania naszego wnętrza. W większości sklepów z oknami będziemy mogli zakupić odpowiednie systemy osłonowe Warszawa to miasto, gdzie znajdziemy również firmy oferujące możliwość zakupu osłon systemowych produkowanych na wymiar. Zawsze, gdy mamy nietypowe rozmiary okien lub chcemy zamontować systemy osłonowe na poddasze, to wystarczy podać producentowi wymiary, aby tworzyły one odpowiednie systemy osłonowe. Najprostszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o systemy osłonowe są żaluzje. Taki produkt pasuje do faktycznie każdy okien, ponieważ jest idealny do okien plastikowych oraz drewnianych, a także aluminiowych. Żaluzje są świetnymi systemami osłonowymi, które ograniczają przedostawanie się światła i mogą całkowicie zaciemnić pomieszczenie. Lamele mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą pilota. Możemy tam regulować kąt nachylenia i dokładnie określić ile światła chcemy wpuszczać naszego pomieszczenia.

Dobrym rozwiązaniem są również rolety, ale te możemy tylko podnosić i opuszczać i nie możemy tutaj regulować przepływu światła. Roleta jednak ma swoje zalety, ponieważ może całkowicie zakryć powierzchnię okna i doskonale znajduje zastosowanie w sypialniach, gdzie potrzebujemy całkowicie zaciemnić pomieszczenie.