Kiedy odwiedziłem ostatnim razem rodziców, narzekali na telewizor. Był to starszy model, bez dostępu do współcześnie powszechnych aplikacji. Mocno narzekali na to, że z tego też powodu nie mogą swobodnie korzystać z usług telewizji strumieniowych czy innego rodzaju popularnych streamingów. Planowali zakup nowego telewizora, ale przyznali, że trochę się obawiają kosztów.

Zastosowanie odtwarzacza Mi Stick TV od Xiaomi

xiaomi mi tv stickChciałem im w tym pomóc, ale sam też nie mogłem sobie pozwolić na kupno nowego telewizora dla rodziców. Zacząłem szukać alternatywnego, tańszego rozwiązania, które pozwoliłoby im korzystać z współczesnych dobrodziejstw bez potrzeby wydawania większości oszczędności. Przeszukując internet natrafiłem w końcu na coś, o czym wcześniej nie miałem pojęcia, a mianowicie odtwarzacz multimedialny Xiaomi Mi TV Stick. Urządzenie to było kolokwialnie mówiąc przenośnym nośnikiem aplikacji, dzięki którym nawet na starszych telewizorach można było oglądać popularne filmy i seriale z telewizji streamingowych. Było to tanie, powszechnie chwalone przez użytkowników i do tego ufałem samej marce Xiaomi, bo to właśnie od nich miałem telefon. Postanowiłem więc kupić ten odtwarzacz rodzicom. Skoro chcieli kupować cały telewizor wyłącznie dla takiego udogodnienia, to lepiej było już postawić właśnie na takiego Mi TV Stick.

Gdy już dostałem do rąk własnych produkt od Xiaomi to od razu pojechałem z nim do rodziców. Gdy do nich trafiłem do akurat zastanawiali się nad kupieniem telewizora na raty. Przerwałem więc ich poszukiwania i dałem w prezencie nowy odtwarzacz. Oni, podobnie jak wcześniej ja, nie wiedzieli, że taki sprzęt może rozwiązać ich problem. Razem więc mogliśmy usiąść do wspólnego pierwszego oglądania jakiegoś nowego filmu.