Mieszkam w jednym ze starszych bloków. Nasz budynek to nie tylko mieszkania, ale również pomieszczenia biurowe. Okolica i osiedle należy do bardzo zadbanych i spokojnych. Jednak niestety z racji, że jest to centrum miasta nie jest łatwo o miejsce parkingowe nawet pod samym blokiem.

Systemy parkingowe w mieście

system parkingowyKażdy, kto ma samochód mieszka i pracuje w mieście wie jak bardzo ważne jest własne miejsce parkingowe. Codzienna walka o miejsce, w którym można zostawić auto jest bardzo męcząca i stresująca. Nie lubię po ciężkim dniu pracy kluczyć między blokami na osiedlu w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Tym bardziej że od kilku miesięcy na naszym parkingu przed blokiem parkują wszyscy kierowcy, którzy nie mogą znaleźć miejsca, gdzie indziej lub nie chcą zapłacić kilka złotych za parking, który znajduje się kilka ulic dalej. Zdenerwowana tą sytuacją postanowiłam napisać pismo do administracji budynku o modernizację parkingu. Najbardziej chodziło mi o instalacje systemu parkingowego, który pozwoliłby mieszkańcom parkować przed swoim blokiem. System parkingowy okazałby się najlepszym z możliwych rozwiązań. Nie tylko z powodu permanentnego braku miejsc parkingowych dla mieszkańców, ale również ze względu bezpieczeństwa. W razie jakichkolwiek kolizji na parkingu bez systemu parkingowego sprawca może swobodnie odjechać a osoba poszkodowana zostaje z uszkodzonym autem. System taki to nie tylko wygoda i komfort mieszkańców, ale również bezpieczeństwo. Pod pismem podpisała się większość mieszkańców bloku co ukazuje jak bardzo system jest potrzebny.

Administrator budynku zgodził się na modernizację i w tej chwili czekamy na realizację inwestycji. Wszyscy są bardzo zadowoleni z tego, że nasz parking stanie się bardziej bezpieczny i każdy mieszkaniec będzie mógł spokojnie zaparkować po pracy.