Złożenie dobrego i gamingowego komputera to dopiero połowa sukcesu. Trzeba w końcu dopasować do niego całą resztę w postaci odpowiedniej myszki, klawiatury i oczywiście monitora. O ile te dwie pierwsze kwestie możemy zakupić bez posiadania większej wiedzy na ich temat, o tyle w świat monitorów warto się nieco zagłębić.

Doskonały monitor dla gracza i nie tylko

monitory lg dla graczyDwa lata temu powróciła moja stara miłość do gier. Jako mała dziewczynka uwielbiałam grać na komputerze, choć potem z tego nieco wyrosłam i skupiłam się na moim wówczas nowym hobby jakim była fotografia. Niedawno jednak oglądając filmiki z recenzjami gier znów zapragnęłam do tego powrócić, lecz aby to było możliwe musiałam nieco udoskonalić swój komputer i oczywiście zakupić odpowiedni monitor z jak najlepszym odświeżaniem. Chciałam uniknąć sytuacji w której nowy procesor i karta graficzna nie mogą „dać z siebie wszystkiego” ponieważ ich efektywność działania hamuje właśnie stary monitor. Znalazłam w sklepie doskonałe monitory LG dla graczy, lecz jak się po czasie okazało, monitor przeze mnie zakupiony doskonale nadawał się nie tylko do gier. Miał oczywiście rewelacyjne odświeżanie oraz 4K będące obecnie już niemalże standardem w świecie monitorów, ale także posiadał bardzo szeroką gamę kolorów oscylującą wokół 98% gamy DCI-P3 i 135% gamy sRGB co oznaczało, że monitor spełniał również swoją funkcję podczas retuszowania zdjęć, co było dla mnie dodatkowym zaskoczeniem.

Początkowo planowałam zakupić drugi monitor z biegiem czasu, właśnie do obróbki fotograficznej, ale dzięki nowoczesnej technologii zawartej w monitorach LG nie musiałam już tego robić ponieważ wszystko, czego potrzebowałam zarówno na podłożu hobbistycznym jak i zawodowym zapewniał mi mój nowy, wspaniały monitor.