Prywatny dom, położony na obrzeżach miasta jest oczywiście bardziej narażony na próby włamania i wtargnięcia niż posesja znajdująca się bliżej centrum. Takie domy są więc bez wyjątku dobrze zabezpieczane przed takowymi zagrożeniami, choć w bardzo odmienny sposób, zależny od preferencji właścicieli.

Domowe folie zabezpieczające do okien

folie antywłamaniowe wrocławKraty okienne były do tej pory najczęściej używanym zabezpieczeniem oprócz domowego alarmu, aczkolwiek wielu właścicieli nie preferuje tego rodzaju zabezpieczenia, gdyż w dość dużym stopniu narusza estetykę domu. Kraty nie są również szczególnie skuteczne, gdyż zdeterminowane osoby mogą łatwo je pokonać przy użyciu ręcznych narzędzi. W większości przypadków, więc, kraty zastępowane są foliami bezpieczeństwa, które uważane są za znacznie skuteczniejsze i pewniejsze zabezpieczenia, a na dodatek nie naruszają estetyki okna. Coraz więcej producentów sprzętu bezpieczeństwa wprowadza do ofert również folie antywłamaniowe Wrocław jest siedzibą bodaj najbardziej rekomendowanego producenta folii, wykonującego takie zabezpieczenia pod wymiar danego okna. Nie jest więc problemem zamówienie folii na wymiar domowego okna lub szklanej ściany salonu, jak również jej montaż. Większość firm wykonujących folie oferuje bowiem usługę montażu w cenie samej folii zabezpieczającej.

Jest to atrakcyjna oferta, gdyż folie są pozornie proste do założenia, aczkolwiek wymagają odpowiednio wysokiej dokładności i dobrych preparatów, by funkcjonowały prawidłowo. Ich naniesienie na okno nie zajmuje jednak wiele czasu, i natychmiast po położeniu mogą spełniać swoje zadanie bez dalszych prac. Nie ma również ograniczeń co do wielkości okien, gdyż nawet największe folie mogą być wykonane zaledwie w kilkanaście dni, i naniesione na okna wielkoformatowe.