Praca rolników jest bardzo ciężka i wymaga od nich wiele poświęcenia i systematyczności. Z pomocą przychodzą maszyny rolnicze, które pozwalają na ułatwienie pracy rolnikom. W większości gospodarstw rolnych znajduje się rozrzutnik do obornika, który jest bardzo praktycznym urządzeniem.

Wszechstronność rozrzutnika rolniczego

rozrzutnik do obornika cenyJedną z popularniejszych maszyn rolniczych jest rozrzutnik do obornika ceny urządzenia zależne są od jego ładowności. Rozrzutnik to bardzo funkcjonalne urządzenie, ponieważ dzięki niemu można transportować i dystrybuować obornik na polu. Ponadto przewozi się w nim torf, kompost czy świeżą masę roślinną. Możliwe jest również przerobienie rozrzutnika na przyczepę, dzięki usunięciu adaptera i montażowi specjalnej burty. Działanie rozrzutnika jest bardzo proste, ponieważ obornik znajdujący się wewnątrz zostaje przesuwany w stronę noży, które go tną i rozrzucają na polu. Odległość rozrzutu może sięgać kilkunastu metrów. Na rynku dostępne są rozrzutniki jednoosiowe, oraz dwuosiowe typu tandem. Rozrzutnik mocowany jest do traktor, który dzięki swojej mocy napędza rozrzutnik. Ważne, aby jego koła były typu traktorowego, ponieważ ciągnik będzie używał mniej mocy do jego ciągnięcia. Istnieje możliwość montażu wagi, która będzie na bieżąco wskazywała wagę obornika, który znajduje się w maszynie. Istnieje opcja rozrzutu tylnego, bocznego oraz przedniego. Rodzaj wyrzutu zależy od potrzeb rolnika.

Urządzenie działa praktycznie bezawaryjnie. Należy jednak pamiętać o regularnym przeglądzie oraz konserwacji, aby rozrzutnik mógł działać sprawnie przez długie lata. Zakup rozrzutnika to niezwykle opłacalna inwestycja. Dzięki niemu można sprawić, że praca na polu będzie sprawniejsza i efektywniejsza. Pozwala to na spore odciążenie rolników.