Branże, w których stosuje się sprzedaż rzeczy lub usług muszą korzystać z kas fiskalnych i w związku ze zmieniającymi się przepisami nastała konieczność wymiany urządzeń. Zakładając działalność, należy od razu zaopatrzyć się w kasę fiskalną online, która już niebawem będzie obowiązkowa dla wszystkich branż, a nabycie kas starego rodzaju nie będzie już możliwe.

Kto musi mieć drukarkę fiskalną?

drukarki fiskalne online lublinMówi się, że do roku 2023 wszystkie branże, które w swojej działalności wykorzystują kasy fiskalne, będą obowiązkowo korzystały z kas online, które będą się łączyły z Centralnym Repozytorium Kas i przekazywało informacje dotyczące sprzedaży, raportów dobowych, czy miesięcznych. Od 1 stycznia 2020 obowiązkową kasę online muszą posiadać zakłady wulkanizacyjne, mechanicy czy stacje paliw. Od 1 stycznia 2021 kasy online muszą mieć hotele, restauracje oraz sprzedawcy węgla, natomiast od 1 lipca 2021 do tego obowiązku włączyli się fryzjerzy, kosmetyczki, stomatolodzy, lekarze, budowlańcy czy kluby fitness. Jeśli planuje się rozpocząć działalność, w którejś z wymienionych branż, to konieczne jest zakupienie odpowiedniej kasy. Jeśli chodzi o drukarki fiskalne online Lublin to miasto, w którym można nabyć kasy oraz drukarki różnych rozmiarów, spełniające obowiązujące przepisy. Jeśli wymieniło się starą kasę na nową, należy poprzednią kasę wyrejestrować z Urzędu Skarbowego. Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na zakup nowej, obowiązkowej kasy.

Stare kasy powoli znikają z rynku, a ich zakup będzie całkowicie niemożliwy od 2023 roku. Każdy, kto rozpoczyna działalność, powinien od razu zaopatrzyć się w specjalną kasę online, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kasy, które mają elektroniczny zapis kopii, będzie można zakupić tylko do końca grudnia 2022 roku.