Nie od dziś wiadomo, że często sama dieta nie wystarcza w uzupełniania niezbędnych składników w organizmie, bo poziom ich wchłaniania może być niewystarczalny. Dlatego też lekarze i dietetycy zalecają suplementowanie najważniejszych witamin.

Jakie witaminy można przyjąć w postaci kropli?

adek w kroplachNawet osoby, które regularnie dbają o swoją dietę i spożywają sporo warzyw i owoców, mogą mieć pewne braki niektórych witamin. Zwłaszcza w sezonie wzmożonej zachorowalności na grypę czy przeziębienie, warto pomyśleć o skutecznym wzmocnieniu organizmu. Dobrym pomysłem są witaminy Adek w kroplach, które przyjmuje się w niewielkich ilościach. W tej postaci najczęściej dostaniemy witaminy A, D, E i K, ponieważ znajdują się one w specjalnym oleju, który je rozpuszcza, a więc są łatwo przyswajalne. Trzeba wiedzieć, że witaminy dzielą się na te, które rozpuszczają się w wodzie i w tłuszczach. Jeżeli chcemy, aby skuteczność wchłaniania była maksymalnie najwyższa, to najlepiej witaminy rozpuszczalne w olejach, przyjmować w postaci kropli. POnadto jest to bardzo wygodna forma ich przyjmowania, ponieważ wystarczy od jednej do dwóch kropli dzienni przyjmować na łyżeczce lub bezpośrednio z kroplomierza. Można je przyjąć rano, wieczorem lub popołudniu i mogą, a nawet powinny je przyjmować osoby dorosłe, seniorzy i dzieci. Witaminy A, D, E i K są magazynowane w organizmie, dlatego nie należy przekraczać dziennej dawki ich spożycia. Przeważnie pięć kropli suplementu diety pozwala zaspokoić sto procent zapotrzebowania.

Krople Adek są sprzedawane w formie małych, szklanych buteleczek z praktycznymi kroplomierzami. Jeżeli chcemy mieć pewność, że konkretne witaminy są wysokiej jakości, to najlepiej kupować je w sprawdzonych aptekach stacjonarnych lub internetowych.