Uprawianie roślin to dla wielu osób odskocznia od codziennych problemów. Nie da się ukryć, że już samo przebywanie w ogrodzie może znacznie wpływać na poprawę naszego samopoczucia. Niemniej jednak rośliny do prawidłowego wzrostu wymagać muszą nie tylko naszej uwagi ale również żyznej gleby. Możemy jednak skutecznie wpływać na ubogacanie gleby, która wydaje się wyjałowiona.

Sprawdzone naturalne nawozy

biostymulatory wzrostu roślinNawóz naturalny najczęściej kojarzony jest z obornikiem. Niemniej jednak warto wiedzieć, że takie nawozy naturalne to nie są jedyne biostymulatory wzrostu roślin jakie możemy zakupić w sklepach ogrodniczych. Ostatnimi czasy prawdziwym hitem są nawozy naturalne w postaci biohumusu. Nawóz ten powstaje na skutek działania układu trawiennego dżdżownicy kalifornijskich. Organizmy te skutecznie trawią najróżniejsze naturalne odpadki i właśnie w taki sposób powstaje biohumus. Na chwilę obecną taki nawóz naturalny uważany jest za najskuteczniejszy. Mówiąc o tym nawozie koniecznie warto zaznaczyć, że wpływa on również na chronienie naszych roślin przed bakteriami i grzybami. W biohumusie możemy znaleźć wszystko to czego nasze rośliny najbardziej potrzebują. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o składniach odżywczych oraz związkach mineralnych wpływających na szybszy wzrost roślin. Dzięki nim osiągane są o wiele lepsze plony. Naturalne nawozy dla roślin możemy również po części wytwarzać samodzielnie budując na swojej działce kompostowniki.

Na dzień dzisiejszy nawozy naturalne bez większych problemów możemy zakupić w każdym sklepie czy markecie ogrodniczym. Występują one zarówno w postaci stałej jak i płynnej. Tyczy się to również wspomnianego wcześniej biohumusu. Należy również wiedzieć, że ten nawóz naturalny możemy stosować do wszystkich rodzajów roślin.