Sport amatorski staje się coraz bardziej popularny. Wszystko dzięki temu, że w szeroko rozumianych mediach od kilku lat mocno promowany jest zdrowy tryb życia. Opiera się on głównie na ruchu, dlatego coraz więcej ludzi w różnym wieku szuka możliwości zaangażowania się w coś, co ich do tego ruchu sprowokuje.

Tenis jako forma spędzania wolnego czasu

szkoła tenisaMówi się, że sport to zdrowie, a regularny ruch zapewni nam lepszą kondycję i dłuższe życie w formie. Jest w tym mnóstwo prawdy, z czego zaczyna sobie zdawać sprawę coraz więcej ludzi i to w różnym wieku. Pośród najpopularniejszych form uprawiania sportu dominuje oczywiście bieganie, a zaraz za nim jazda na rowerze, jednak pojawia się też coraz więcej zwolenników gry w tenisa. Każda praktycznie szkoła tenisa w większym mieście przeżywa ostatnio prawdziwe oblężenie. Coraz więcej ludzi może sobie bowiem pozwolić na ten dość drogi sport, a to dlatego, że sprzętu wcale nie trzeba kupować, a można go wypożyczać. Mięsięczny karnet na kort tenisowy okazuje się koniec końców wcale niedużym wydatkiem. Tenis chwalony jest przede wszystkim za to, że angażuje całe nasze ciało i przy okazji jest dobrym wysiłkiem wydolnościowym. Wyrabia kondycję i mięśnie. Pozwala odreagować nagromadzony stres i emocje i jest przy tym doskonałą rozrywką. Jest mnóstwo szkół, które zajmują się edukacją gry w tenisa totalnie od podstaw, nastawiają się jednak na grę amatorską. Aby grać na profesjonalnym poziomie trzeba bowiem trenować od dziecka.

Tenis staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportową uprawianą amatorsko w Polsce. Miłośnicy tego typu aktywności ruchowej zachwalają sobie przede wszystkim to, że mają możliwość odreagowania na korcie całych nagromadzonych emocji. Przy okazji wyrabiają sobie kondycję.