Ze względu na swój wdzięczny format i możliwość przyklejenia ich niemal wszędzie, naklejki obecne są w naszym życiu na każdym kroku. Zarówno jako dekoracja, którą dziecko przyozdobiło nam meble, jak i jako materiał reklamowy, który dostrzec możemy na każdym słupie i przystanku autobusowym.

Naklejka jako niewielki gadżet reklamowy

naklejki żywiczneJeśli będziemy chcieli wyprodukować w chwili obecnej samoprzylepne naklejki, staniemy przed dość bogatym wyborem, jakiego rodzaju miałaby to być naklejka. W naszym zasięgu są naklejki papierowe, foliowe, kwadratowe, okrągłe, płaskie… i wypukłe. Te ostatnie to naklejki żywiczne, które mogą okazać się doskonałym gadżetem reklamowym, będącym niewielkim nośnikiem firmowego logo. Naklejki wypukłe mogą mieć dowolny kształt i kolorystykę. Naklejki wypukłe, ze względu na swoją strukturę i zastosowane technologie wytwarzania, są niezwykle odporne na urazy mechaniczne, promieniowanie słoneczne. Nie straszna im woda, ani większość substancji chemicznych. Ich podkładem jest zadrukowana folia samoprzylepna, która może występować w następujących kolorach: białym, bezbarwnym, kolorowym, srebrnym lub złotym. Folia ta pokrywana jest żywicą poliuretanową. Gotowe naklejki są elastyczne, mają grubość około 2 milimetrów i charakteryzują się pięknym połyskiem. Biorąc pod uwagę wszystkie ich cechy, stają się kuszącym materiałem, na którym możemy nadrukować swoje logo i rozdawać przy każdej możliwej okazji. Produkcja naklejek żywicznych jest bowiem niewspółmiernie tańsza niż, na przykład, kubków czy długopisów, a dodatkowo istnieje duże prawdopodobieństwo naklejenia ich w miejscach publicznych, co wpłynąć może na rozpoznawalność firmy.

Naklejki są niewielkie, odróżniają się od powierzchni, na którą zostały przyklejone swoją wypukłością, a dodatkowo, cokolwiek zostanie na nich nadrukowane, dzięki żywicy zyska gustowny połysk. Z tego też powodu są ciekawym pomysłem na drobny, ale estetyczny materiał reklamowy.