Dzieci potrzebują rozrywki i miejsca gdzie będą mogły wyładować swoją energię. Uczą się przez zabawę, więc trzeba im ją zapewnić od najmłodszych lat. Jak dziecko zacznie już samodzielnie siadać i będzie dobrze chodziło, to można je zabrać na plac zabaw.

Co się znajduje na placu zabaw?

place zabawGłównie w dużych miastach znajdują się miejsca, gdzie dzieci mogą się bezpiecznie wyszaleć, gdyż na wsiach i w małych miasteczkach jest brak miejsca na takie inwestycje. Publiczne place zabaw są dostępne dla wszystkich dzieci bez względu na wiek i pochodzenie. Najczęściej znajdują się w parkach, na osiedlowych podwórkach, lub na miejskich terenach zielonych. Mogą być wykonane z lekkiego aluminium, lub drewna. W zależności od przeznaczenia, place posiadają różne przyrządy i atrakcje. Dla najmłodszych dzieci plac zawiera piaskownicę, niskie huśtawki i mały tor przeszkód, który może pokonać każde dziecko w wieku około trzech, czterech lat. Im starsze dzieci będą korzystać z miejsca rozrywki, tym bardziej wymagające musi być wyposażenie. Dla dzieci w wieku od pięciu lat, place mogą już zawierać zjeżdżalnie, karuzele i przeróżne pomosty, oraz drabinki. Innowacyjnym rozwiązaniem w takich miejscach jest stosowanie specjalnego podłoża z amortyzującej uderzenia pianki, dzięki której dzieci nie zrobią sobie krzywdy przy ewentualnym upadku. Korzystanie z takich miejsc zabaw zawsze powinno się odbywać pod bacznym okiem rodzica, albo opiekuna, gdyż dzieci są nieprzewidywalne i trzeba stale je obserwować.

Mini plac zabaw możemy sprawić naszemu dziecku, jeżeli posiadamy wystarczająco duży ogród, w którym możemy zamontować taką konstrukcję. Najlepsze miejsce do zabawy dla dziecka to takie, w którym może się ono bezpiecznie bawić i rozwiją swoje umiejętności motoryczne.