Kiedy prowadzimy własny hotel, bardzo ważne jest, by nasza oferta wyróżniała się na tle konkurencji. Polecane są niestandardowe rozwiązania, albo takie, które wykorzystują właściciele najbardziej luksusowych placówek na świecie. Nie dość, że takie pomysły podnoszą standard, to jeszcze znakomicie wpływają na markę hotelu. Opinia jest bardzo ważna w tej branży, bo na niej bazuje ten biznes.

Atuty luksusowych usług concierge

usługi conciergeKluczowe jest zrozumienie, iż to właśnie od naszej kreatywności zależy zadowolenie gości. Im bardziej nasza placówka będzie się wyróżniać, tym lepsze opinie będzie zbierać. Profesjonalne usługi concierge to bardzo popularne udogodnienie, które wymaga długich szkoleń. Po kursach otrzymuje się w ten sposób fachowca od załatwiania wielu spraw, który posiada znakomita wiedzę o mieście, wydarzeniach i infrastrukturze. Można nawet poprosić go o zamówienie taksówki, czy rezerwację biletu lotniczego. Dobry concierge to bardzo ważna funkcja w każdym hotelu. Powinien znakomicie orientować się we wszystkich wydarzeniach w mieście i wiedzieć w jaki sposób zachęcić gości hotelowych do różnych aktywności. To bardzo ważne stanowisko, gdzie trzeba znakomicie posługiwać się językami obcymi i być bardzo uprzejmym. Nie da się ukryć, że zatrudnienie takiej osoby to duże wyzwanie. Bardzo często wybiera się z personelu hotelu ludzi, którzy idą na specjalistyczny kurs. Ważne jest zrozumienie, że każdy gość ma inne potrzeby i realizacji ich podnosi prestiż placówki.

Taka osoba musi posiadać znakomite umiejętności organizacyjne, być zadbana i doskonale umieć porozumiewać się z gośćmi. Bardzo często takimi usługami zajmują się profesjonalne panie, które w wolnym czasie dowiadują się nowinek o mieście i zawsze posiadają niezbędne informacje, mogące umilić pobyt gości hotelowych.