Stolarnie są miejscami gdzie różne narzędzia są stale eksploatowane z bardzo dużym naciskiem. Profesjonalne stolarnie pracują niekiedy bardzo długo dlatego narzędzia jakie się w nich znajdują powinny wyróżniać się wytrzymałością i efektywną pracą. Warto inwestować właśnie w taki rodzaj sprzętu bo zapewni nam on komfort użytkowania.

Wytrzymałe piły do stolarni

piły stołowe z tarczą 315mm do stolarniCiężko wyobrazić sobie profesjonalną stolarnię bez odpowiednich narzędzi oraz przede wszystkim bez pił, które służą tam głównie do cięcia drewna. Piły stołowe z tarczą 315mm do stolarni to urządzenia narażone na bardzo mocną eksploatację. Zarówno ich silniki jak i cała konstrukcja musi wyróżniać się dużym współczynnikiem solidności do efektywnej pracy. Już za kilka tysięcy złotych możemy zaopatrzyć naszą stolarnię w taki sprzęt, który na pewno nie zawiedzie nas w kluczowych momentach. Ważną sprawą w przypadku pił stołowych jest tarcza. Jeśli dysponujemy mocną pilarką z wydajnym silnikiem ale założymy tam wątłej jakości ostrze tnące to możemy zapomnieć o efektywnej pracy całego urządzenia. Obecnie standardem staje się montowanie w pilarkach pił ze stali hartowanej odpornej na bardzo duże obciążenia. Profesjonalne pilarki niekoniecznie muszą być zasilane prądem trójfazowym. Istnieją oczywiście modele, które wymagają napięcia 400V ale na naszym rynku znajdziemy również takie, które zasilane są prądem ze zwykłych gniazd sieciowych o napięciu 230V. Jest to przydatne jeśli w naszej stolarni nie posiadamy instalacji prądu trójfazowego.

Ogólnie rzecz biorąc w kwestii solidnej piły stołowej nie warto pokuszać się na zbyt tani i niesprawdzony sprzęt. Może się okazać, że jest on słabej jakości i zawiedzie nas w ważnym dla nas momencie. Warto zatem zainwestować w jakość i solidne wykonanie. Dzięki temu będziemy używać sprzętu bez obaw o uszkodzenie.