Wiele imprez odbywało się w miejscach, które nie posiadały systemów monitorowania wizyjnego, lub też nie miały możliwości montażu takowego. W takich sytuacjach, system monitorowania był często pomijany w planie ochrony, mimo niewątpliwej przydatności. Od niedawna, jednak, wiele firm zabezpieczających imprezy masowe stosowało mobilny system monitorowania.

Bezprzewodowy system monitoringu wizyjnego

Mobilny monitoring imprez masowychNowoczesne technologie umożliwiły wielu firmom nie tylko na rozszerzenie usług, ale również na zabezpieczenie imprez w stopniu, jaki do tej pory był nieosiągalny. Na dużych eventach, więc, bardzo często widywany był mobilny monitoring imprez masowych, używany zamiast konwencjonalnego systemu monitorowania wizyjnego. System ten działał niemal identycznie jak standardowy monitoring stacjonarny, jednak zamiast urządzeń przewodowych, używał w całości kamer zdalnych, połączonych z rejestratorem za pomocą łącza wifi. Rejestrator i komputer sterujący często umieszczany był w pojeździe, który służył nie tylko jako centrum monitorowania imprezy, ale również stanowisko szefa ochrony, dzięki czemu mógł on być usytuowany w dowolnym miejscu na terenie imprezy, i szybko przemieszczony, jeśli zachodziła taka potrzeba. Bezprzewodowy system oznaczał również ogromne ułatwienie usytuowania urządzeń, gdyż bez konieczności podłączania okablowania, kamery mogły być umieszczone niemal w dowolnych miejscach, co ułatwiało zabezpieczenie najbardziej newralgicznych punktów planu ochrony.

Urządzenia bezprzewodowe nie miały jednak tak dobrej jakości jak ich konwencjonalne odmiany, przypominając raczej sprzęt używany w monitoringu internetowym. Mimo to, miały satysfakcjonującą rozdzielczość i bardzo szybką pracę, nie utrudniając monitorowania wyznaczonej przestrzeni.