Wykończenie domu wiąże się nie tylko z dużymi wydatkami, ale także koniecznością nadzorowania efektów pracy fachowców, którzy się tym zajmują. Elementy wykończeniowe mają to do siebie, że widzą je osoby, które nas odwiedzają, dlatego w ich przypadku nie można dokonywać żadnej fuszerki.

Minimalistyczna biała listwa podłogowa

minimalistyczne białe listwy podłogoweNajwięcej trudności sprawia kładzenie posadzek i ich wykańczanie za pomocą płytek ceramicznych i innych elementów montowanych na podłogę. W miejscach kontaktu ze ścianą zostawiana jest w takich przypadkach przerwa dylatacyjna, która ma zapewnić odpowiednie parametry pracy podłogi. W takim przypadku należy ją także starannie zamaskować, aby nie szpeciła całości wyglądu posadzki. Wykonuje się to za pomocą listew podłogowych nachodzących częściowo na ścianę, a częściowo na podłogę. Z reguły zależy nam, aby taki element był jak najmniej rzucającym się w oczy dlatego ich rozmiar dobrze jeśli będzie jak najmniejszy. Ostatnio widziałem bardzo ciekawe minimalistyczne białe listwy podłogowe, które świetnie komponowały się z panelową podłogą, a ich wysokość wynosiła zaledwie kilka centymetrów. Można poszukać jakiegoś rozwiązania oczywiście tylko dla siebie, nie koniecznie w kolorze białym, ale wyglądały naprawdę świetnie. Na rynku można poszukać wersje zarówno ozdobne jak i gołe z samego plastiku. W jednej i drugiej wyglądają bardzo ładnie i mogą się podobać. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego gustu, a wiadomo, że każdy cechuje się innym jego rodzajem i ma inne upodobania.

Montaż listew podłogowych odbywa się w oparciu o kołki, które przytwierdza się do ściany. Odpowiednia maskownica zakrywa otwory i nie widać takiego sposobu montażu gołym okiem. Jest to bardzo dobrze sprawdzona metoda stosowana od wielu lat na budowach.