Norweski producent maszyn rolniczych Kverneland zaopatruje rolników i farmerów na całym świecie przede wszystkim w pługi, a te nieodzownie kojarzą się m.in. z lemieszami Kverneland, bez których korzystanie z pługa byłoby całkowicie nieproduktywne. Należy mieć na uwadze, że ta kluczowa część korpusu płużnego jest najbardziej narażona na uszkodzenie, więc trzeba często zaopatrywać się w ten komponent.

O lemieszach Kverneland po polsku

lemiesze kvernelandZdecydowana większość polskich rolników podczas orki korzysta z pługów norweskiego producenta Kverneland, jednak nie każdy wie, że firma ta ma swój polski oddział, zatem nie ma najmniejszych problemów, żeby w dowolnym momencie skontaktować się z przedstawicielami Norwegów w naszym kraju i zamówić niezbędny element, który podczas ostatniej pracy uległ uszkodzeniu. Jest do rozwiązanie dużo lepsze i bardziej owocne, niż próba naprawienia zużytego sprzętu samemu, co nierzadko zdarza się rolnikom. Ponieważ lemiesze Kverneland również są dostępne, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać zamówienia i w kilka dni wymienić ten, który zniszczył się parę dni wcześniej. Jest to o tyle ważne, że bez lemiesza pług nie wyjedzie w pole, co podczas orki jest skrajnym utrudnieniem pracy. Dzięki temu, że większość osób pracujących na roli korzysta z pługów właśnie tego producenta, to odpada kolejny problem – lemiesz na pewno będzie pasował, co zmniejszy czas wyłączenia maszyny z użytku do absolutnego minimum.

Warto zwiększać świadomość właścicieli gospodarstw rolnych w tym zakresie, ponieważ wielu z nich nie ma możliwości sprawdzenie tego samemu, choćby przez to, że niektórzy z nich wciąż unikają zakupów internetowych, czy Internetu w ogóle. Nie ma potrzeby, aby zachodzili w głowę, skąd wziąć nowe części, skoro bezproblemowo mogą się skontaktować z producentem sprzętu, którego i tak codziennie używają.